Denley stawia na quiet luxury: dlaczego prostota jest nowym synonimem ekskluzywności?

Denley pokazuje, że trend quiet luxury nie musi być zarezerwowany wyłącznie dla milionerek. Chociaż jego prekursorkami były zamożne kobiety, przy użyciu odpowiednich ubrań skopiujesz ich stylizacje niższym kosztem. Na pierwszym miejscu postaw prostotę. Zobacz propozycje z Denley, które wpisują się w styl quiet luxury.

Czym się kierować przy wyborze ubrań w stylu quiet luxury?

Bogactwo nie zobowiązuje do posiadania dobrego smaku. Część luksusowych projektów powstaje dla osób, które chcą pokazać światu swoją zamożność w nieoszlifowanym wydaniu. Zazwyczaj na pierwszy plan wysuwa się krzykliwe logo. Trend quiet luxury stanowi przeciwieństwo pozerstwa i zdobywa serca kolejnych gwiazd. Jeśli cenisz dyskrecję, elegancję i ponadczasowość, ten styl jest dla Ciebie.

Czarna welurowa sukienka to synonim niewymuszonej elegancji
Czarna welurowa sukienka to synonim niewymuszonej elegancji

Kreacje quiet luxury to klasa sama w sobie. Przodowniczkami stylu są gwiazdy, takie jak Gwyneth Paltrow czy bliźniaczki Olsen. Dotychczas trend był zarezerwowany dla elit, ponieważ z założenia opiera się na ubraniach ekskluzywnych marek. Jednak wraz ze wzrostem jego popularności, coraz łatwiej znaleźć eleganckie ubrania także w zwykłych sklepach.

Najważniejszą zasadą stylu quiet luxury jest unikanie wyraźnych logo czy wzorów charakterystycznych dla danej marki. Możesz mieć na sobie marynarkę za kilka tysięcy, ale na pierwszy rzut oka nie powinna tego zdradzać. Ekskluzywne ubrania to nie tylko metka.

Jeśli chcesz ubierać się z klasą, musisz umieć rozpoznawać ponadczasowe modele. Gwiazdy będące twarzami trendu quiet luxury nie założą T-shirtu z sezonowej kolekcji. Wybierają koszulki w stonowanych, basicowych kolorach.

Prostota kluczem do udanej stylizacji

Znalezienie marek szyjących ubrania w stylu quiet luxury nie jest łatwe, nawet dla osób mających kilka zer na koncie. Logomania niezmiennie przynosi największe zyski, dlatego znane domy mody nie potrafią z niej zrezygnować. Masz mniejszy budżet niż celebrytki? Pozostaje Ci szukać pełnych klasy ubrań w niższych cenach. Polecamy zacząć od przejrzenia asortymentu, który oferuje sklep Denley.

Ciuchy z takiego sklepu nie będą dokładnymi kopiami produktów za kilka tysięcy dolarów, jednak bez problemu znajdziesz podstawowe elementy do kreowania stylowych outfitów. T-shirt, elegancka marynarka w stonowanym kolorze czy dobrze dopasowana ołówkowa sukienka to podstawa. Jeśli masz wyczucie smaku, łatwo stworzysz z nich stylizację godną Gwyneth Paltrow.

Grafitowa koszula to basic, który wyróżnia się ponadczasową elegancją
Grafitowa koszula to basic, który wyróżnia się ponadczasową elegancją

Kolory obowiązkowe w outfitach quiet luxury

W kwestii kolorów quiet luxury nie odbiega od pozostałych trendów stawiających elegancję na pierwszym miejscu. Dominują tutaj beże, szarości, biel i czerń. Dzięki prostocie możesz dowolnie żonglować elementami, tworząc stylizacje na różne okazje.

Kiedy kolekcjonujesz ubrania w stylu quite luxury, jednocześnie budujesz szafę kapsułową. Potrzebujesz odmiany od gładkich, stonowanych kreacji? Ważnym elementem eleganckiego stylu są dodatki. Odrobinę życia wniosą do Twoich kompozycji np. torebka w kontrastowym kolorze, długie kolczyki czy kolia. Pamiętaj jednak, by zachować umiar.

Quiet luxury to trend, którego moda potrzebowała od dawna. Chociaż pozostaje domeną najbogatszych, wystarczy dobre wyczucie smaku, aby tworzyć stylizacje w jego duchu. Ubrania w tym nurcie w sklepach online znajdziesz w dużo niższych cenach. Fundamentem pozostają prostota, klasa i ponadczasowość.