Dlaczego wybór odpowiedniego rozmiaru i fasonu stanika jest tak ważny?

Jednym z najbardziej istotnych elementów damskiej garderoby jest biustonosz, który ma za zadanie nie tylko podtrzymać i wyeksponować biust, ale także dbać o komfort i samopoczucie kobiety. Dla wielu pań dobór odpowiedniego stanika może wydawać się skomplikowany z powodu mnogości dostępnych modeli na rynku. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego wybór właściwego rozmiaru i fasonu biustonosza jest kluczowy.

Dlaczego dobranie odpowiedniego stanika jest tak istotne?

Każda kobieta chce czuć się wygodnie i pewnie we własnym ciele. Dlatego wybór odpowiedniego rozmiaru i fasonu stanika jest tak ważny. Niemniej jednak właściwe dopasowanie stanika ma również znaczenie z punktu widzenia zdrowia. Źle dobrana bielizna może prowadzić do bólów pleców, szyi, ramion i głowy, jak również wywoływać otarcia czy podrażnienia skóry. Zbyt mały rozmiar uciskać będzie piersi, a zbyt duży nie zapewni im właściwego wsparcia. Co więcej, nieodpowiednio dopasowany do Ciebie rozmiar i fason wpływa na nieestetyczny wygląd piersi oraz złą postawę ciała. Może nawet prowadzić do utraty sprężystości, jędrności i szybszego wiotczenia biustu, problemów z oddychaniem, trawieniem, stanów zapalnych oraz obrzęków. Do schorzeń z powodu niedopasowanej bielizny można zaliczyć także torbiele piersi.

Zakup biustonosza z głową – jakich błędów unikać przy wyborze stanika?

Niestety wiele pań popełnia błędy, które prowadzą do wyboru niewłaściwego stanika pod względem rozmiaru czy fasonu. Jednym z nich jest kupowanie bielizny „na oko”. Pierwszym krokiem do uniknięcia takiej sytuacji jest dokładne zmierzenie obwodu klatki piersiowej pod biustem oraz obwodu w najszerszym miejscu na wysokości brodawek. Zobacz, jakich innych błędów unikać podczas zakupu stanika.

  1. Tego typu bielizna damska w obwodzie nie powinna być ani za luźna, ani za ciasna, tak aby podczas noszenia nie przesuwała się, nie uciskała i nie podnosiła się do góry. 
  2. Miseczka powinna obejmować całą pierś, dokładnie przylegać do mostka oraz zbierać biust spod pachy. Nie może wbijać się, uwierać, odstawać i deformować biustu.
  3. Przód i tył biustonosza musi znajdować się na tej samej wysokości.
  4. Jeśli wybierasz model z fiszbinami, pamiętaj, by te elementy otaczały całe piersi od spodu i nigdzie się nie wbijały.
  5. Ramiączka nie mogą być zbyt krótkie. Ponadto nie powinny uciskać obręczy barkowej.

Gdzie kupić dobrej jakości biustonosz?

Jak już wiesz, wybór odpowiedniego biustonosza nie jest prostym zadaniem, ale niezwykle istotnym, gdyż rozmiar i fason bielizny wpływa na komfort noszenia, wygląd biustu, a także samopoczucie kobiety. Warto więc wiedzieć, w jakich miejscach można kupić dobrej jakości stanik. Jedną z najlepszych opcji na poszukiwanie idealnego biustonosza, charakteryzującego się wysoką jakością, jest specjalistyczny sklep z bielizną. Tylko w takim miejscu masz szansę nie tylko znaleźć odpowiedni model pod względem wykonania i zastosowanych materiałów, ale także zasięgnąć profesjonalnej porady. Zakup biustonosza w renomowanym sklepie z bielizną to zawsze gwarancja satysfakcjonującego wyboru.