Czółenka na co dzień – jakie modele są najwygodniejsze?

Czółenka należą do bardzo popularnego rodzaju obuwia, które często jest wykorzystywane przez kobiety na różne okazje. Są to buty o bardzo uniwersalnym charakterze, które dobrze dopasowują się do różnych strojów. Ale czy wszystkie są tak samo wygodne? Jeśli nie, to w takim razie które warto wybrać, aby zapewnić sobie największy komfort? Przekonaj się o tym razem z nami!

 

fot. stock.adobe

 

Obcas ma znaczenie!

Zastanawiasz się, która część czółenek może mieć największy wpływ na to, czy będą wygodne, czy raczej założysz je tylko z przymusu? Oczywiście obcas! Jest to ten element buta, który odpowiada za ustawienie stopy w całym bucie, ale też względem podłoża, łydki czy kręgosłupa. Właśnie dlatego może on wpływać w najbardziej istotny sposób na poczucie wygody lub przeciwnie – jej braku.

Tylko od ciebie zależy, który obcas wybierzesz. Od ciebie i oczywiście od tego, w którym z nich czujesz się najlepiej. To co, przyjrzymy się różnym modelom, aby wybrać te najbardziej odpowiednie dla ciebie?

Wysokie obcasy

Pierwsze, nad czym na pewno się zastanawiasz, to wysokość obcasów. Każda kobieta marzy czasem o tym, aby się na nich pokazać, gdyż pozwolą jej poczuć się dobrze i pewnie. Tak, wysokie obcasy mogą poprawić samopoczucie, a to dlatego, że do wyższych osób często instynktownie żywimy większy respekt. Czemu? Takie uwarunkowania narzuca nam nasza kultura i wychowanie, a nawet medialny obraz społeczeństwa. Dlatego nic dziwnego, że każdy czasami chce się podwyższyć.

Oprócz tego wysokie obcasy kojarzone są z elegancją, szczególnie, jeśli mają kształt szpilki. Na specjalne uroczystości i duże imprezy po prostu wypada je założyć. Jednak czy naprawdę zawsze muszą to być szpilki o wysokości 10 cm?

Oczywiście, że nie. Decydując się na czółenka na obcasie, można wybrać też takie, które mają tylko kilka centymetrów. Nie podwyższą cię może aż tak bardzo, jak lubisz, ale na pewno będą wygodniejsze. A jeśli naprawdę chcesz się mocno podwyższyć, wybierz czółenka, które mają też grubszą podeszwę. Na pewno będą wygodniejsze, bo różnica między obcasem a palcami będzie mniejsza. Efekt? Zdobędziesz dodatkowe centymetry bez bólu i niewygody!

Szerszy obcas zamiast szpilki

Jeśli chcesz nosić naprawdę wygodne czółenka, postaw też na obcasy o większej szerokości. Wszyscy wiemy, jak cenne są szpilki, ale powiedzmy sobie szczerze – nie każdy może w nich chodzić wygodnie, a już na pewno nie przez cały dzień. Dlatego zostaw je sobie na najważniejsze okazje, a na zwykłe dni wybieraj szersze obcasy. Wygodny słupek czy klocek na pewno będzie lepszy niż szpilka, jeśli zależy ci na długich przechadzkach.

Zadbaj o miękką wyściółkę cholewki i wkładkę

Wielu osobom wydaje się, że jeśli tylko dobrze dobiorą rozmiar obuwia i postawią na niższe, szersze obcasy, wygoda gwarantowana. Tak naprawdę jednak są jeszcze dwie kwestie, na które trzeba zwrócić uwagę.

Po pierwsze, cholewka buta powinna być wygodna i miękka. Lepiej zdecydować się na usztywnienie tylko na zapiętku, a resztę mieć miękką, aby but dobrze układał się na nodze i nie uwierał. Po drugie, podobnie jak ma to miejsce w sklepie Brilu, obuwie musi być wyłożone naturalną, najlepiej skórzaną wkładką, dzięki której stopa nie będzie się pocić. Te wszystkie cechy złożą się dopiero na naprawdę wygodne obuwie.

 


ARTYKUŁ SPONSOROWANY