Odrażający pomysł amerykańskiego rapera. Firma Nike odcina się od tego projektu!

Lil Nas X (właśc. Montero Lamar Hill) to 21-letni amerykański raper, który popularność zyskał na Tik Toku z piosenką “Old Town Road”.

Lil Nas X jest gejem, a jego najnowsza piosenka “Call Me By Your Name” zawiera elementy satanistyczne. W serwisie YouTube raper zamieścił przeprosiny za ten teledysk i swoje buty poprzez… opublikowanie najbardziej drastycznych momentów z tego nagrania.

 

 

Gwiazdor przy współpracy z firmą MSCHF wypuścił na rynek buty wzorowane na Nike Air Max ’97. Jednak wersja firmowana Lil Nas X jest symboliczna – wierzchu pojawił się pentagram (gwiazda pitagorejska), który w wielu kulturach uważany jest za magiczny symbol. W podeszwach znajduje się ludzka krew. Jak podaje BBC:

 

Każdy but ma charakterystyczną podeszwę amortyzującą Nike Air Bubble, zawierającą 60 centymetrów sześciennych czerwonego atramentu i jedną kroplę ludzkiej krwi, ofiarowaną przez członków kolektywu artystycznego.

 

Na butach “Satan Shoes” (szatańskie buty) zamieszczono też napis “Luke 10:18”. Chodzi o Ewangelię Łukasza i fragment z rozdziału 10. W rozdziale tym czytamy, że Jezus wyznaczył jeszcze siedemdziesięciu dwóch uczniów i posłał ich do różnych miast, by głosili Słowo Boże. Potem uczniowie wrócili:

 

17. Wróciło siedemdziesięciu dwóch z radością mówiąc: «Panie, przez wzgląd na Twoje imię, nawet złe duchy nam się poddają».

 

18. Wtedy rzekł do nich: «Widziałem szatana, spadającego z nieba jak błyskawica.

 

19. Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi.*

 

Na butach Lil Nas X znajduje się więc nawiązanie do fragmentu o ujrzeniu szatana. Firma MSCHF wyprodukowała 666 par tych butów po 1018 dolarów para i wszystkie wyprzedały się w ciągu jednej minuty.

 

Firma Nike odcina się od tego projektu i twierdzi, że bezprawnie wykorzystano jej znak towarowy. Złożono już pozew do Sądu Okręgowego w Nowym Jorku.

 

MSCHF i jego nieautoryzowane buty Satan Shoes prawdopodobnie spowodują zamieszanie i rozmycie oraz stworzą błędne skojarzenia między produktami MSCHF a Nike.

 

W rzeczywistości istnieją już dowody na znaczne zamieszanie i rozmycie występujące na rynku, w tym wezwania do bojkotu Nike w odpowiedzi na wprowadzenie MSCHF Satan Shoes, w oparciu o błędne przekonanie, że Nike autoryzowało lub zatwierdziło ten produkt.

– napisano w pozwie.

 

Zobacz też: Ksiądz o maseczkach: “Wsadź sobie pan buzię pod rurę wydechową autobusu i powdychaj”! (VIDEO)

 

* bbc.com

** biblia.deon.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *