Andrzej Piaseczny w wieku lat 11. Posłuchaj, jak śpiewał!

Jako dziecko, Andrzej Piaseczny należał do zespołu Cavatina przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Pionkach (k. Radomia).

Zespół Cavatina prowadzony był przez Janusza Górskiego, któremu Andrzej Piaseczny serdecznie podziękował za swoje wokalne początki.

 

piaseczny
https://www.instagram.com/andrzejpiaseczny_official/

 

Janusz Górski jest też w gronie “Zasłużonych dla Miasta” Pionki:

 

Nauczyciel muzyki w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Pionkach od 1978 roku. W szkole tej stworzył wyjątkowo dogodne warunki dla rozwoju zajęć z młodzieżą. Stworzył między innymi zespół Musici Pioncovienses”, Zespół Wokalny “CAVATINA” oraz Dziecięcy Teatr Muzyczny. Skupił wokół siebie młodzież uzdolnioną artystycznie oraz pomógł jej rozwinąć twórcze pomysły.*

 

Teraz Piasek puścił fragment piosenki, jaką śpiewał solo razem z zespołem Cavatina. Była to „Piosenka o Smoku Wawelskim” (sł. P. Łosowski, muz. A. Żalski), a na nagraniu 11-letni Andrzej Piaseczny śpiewa:

 

Temu, kto zwycięży smoka, swe serduszko zaraz da
Moja córka modrooka, która złoty warkocz ma!
A ja dam mu w posiadanie Wawel oraz złoty tron
I następcą mym zostanie, kiedy zginie straszny smok!

 

Jego dziecięcy głos, brzmi niemal jak u dziewczynki i trudno by się było domyślić, że jest to właśnie Andrzej Piaseczny. Wykonanie jest jednak bardzo sympatyczne. Video poniżej.

 

https://www.instagram.com/p/CSHxdLnoI3i/

 

* cyt. pionki.pl

3 komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.