Agnieszka Litwin-Sobańska – kim jest? Wiek, mąż i dzieci

Wśród osób, które cieszą się dużą popularnością w naszym kraju gwiazdy kabaretów zajmują szczególne miejsce. Bawią, poprawiają humor i dodają energii. Nic więc dziwnego, że budzą zainteresowanie publiczności. Jedną z takich osób jest bez wątpienia Agnieszka Litwin-Sobańska. Ta charyzmatyczna artystka, która ma za sobą walkę z chorobą nowotworową budzi sympatię i zainteresowanie widzów, którzy często poszukują informacji na jej temat. Jeśli ty również należysz do tego grona – zapraszamy do lektury. Zgromadziliśmy bowiem najważniejsze fakty na temat jej życia i twórczości.

Agnieszka Litwin-Sobańska – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Agnieszka Litwin- Sobańska to artystka, która urodziła się 30 stycznia 1972 w Legnicy. W swoim rodzinnym mieście ukończyła także I LO im. Tadeusza Kościuszki. Kolejnym istotnym etapem jej edukacji były studia na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze. Wybranym przez nią fakultetem był taniec. Niewiele jednak wiemy o jej młodości oraz początkach pracy zawodowej.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Agnieszka Litwin AL (@agnieszkalitwin_official)

Agnieszka Litwin-Sobańska – kariera

Kariera Agnieszki Litwin-Sobańskiej rozpoczęła się od występowania w Kabarecie Szum. Była związana z nieistniejącą już wytwórnią filmową A’YoY. Należy także do Kabaretu Jurki. To jednak nie wszystko. Agnieszka Litwin-Sobańska brał udział w licznych kabaretowych oraz rozrywkowych programach telewizyjnych, wśród których wymienić możemy “Rodzinę Trendych”, “Rodzinę Spadkobierców” czy program “Kocham Cię Polsko”. Mimo choroby zdecydowała się na udział w 13 edycji programu “Taniec z Gwiazdami”, w którym bardzo pomógł jej fakultet, który wybrała na studiach. Prowadziła również “Mazurską noc kabaretową”. Na swoim koncie ma także role aktorskie w filmach takich jak “Robin Hood – czwarta strzała”, “Baśń o ludziach stąd” czy “Zamknięci w celuloidzie”

Agnieszka Litwin-Sobańska – rodzina

Jeśli chodzi o rodzinę Agnieszki Litwin-Sobańskiej znalezienie informacji na jej temat, która dostępna byłaby w sieci graniczy z cudem. Artystka widocznie troszczy się o to, by zapewnić bliskim sobie osobom prywatność z dala od medialnego zgiełku. Dlatego też nie wiemy kim są i czym zajmują się jej rodzice. Nie wiemy także czy posiada rodzeństwo.

Agnieszka Litwin-Sobańska – stan cywilny. Kto jest jej mężem/partnerem?

Agnieszka Litwin-Sobańska jest w szczęśliwym związku z Jarosławem Markiem Sobańskim, który również jest artystą kabaretowym znanym z Kabaretu Zachodniego. Przez lata był on członkiem Kabaretu Słuchajcie. Nie wiemy kiedy para wzięła ślub, niemniej jednak do mediów przeciekły liczne informacje o tym, jak wielką troską mąż Agnieszki otaczał ją w trudnym dla niej czasie. Musimy bowiem wspomnieć o tym, że w 2021 roku artystka podczas samobadania wyczuła u siebie guzek w piersi. Diagnoza była druzgocąca – okazało się, że zmiana jest złośliwa. Podjęła jednak heroiczną decyzję o podjęciu walki z chorobą, poddała się chemioterapii, niezbędnym zabiegom operacyjnym a następnie rekonstrukcji piersi. Na każdym z etapów leczenia mogła liczyć na wsparcie ukochanego.

Agnieszka Litwin-Sobańska – dzieci

Artystka jest szczęśliwą matką, dwójki dzieci, które są owocem jej małżeństwa z Jarosławem. Ma dwójkę dzieci-  córkę, Tolę oraz syna, Antoniego. Niejednokrotnie potwierdzała, że wsparcie dzieci było dla niej niezwykle ważne w czasie walki z chorobą. Niestety, nie udało nam się ustalić w jakim wieku są obecnie pociechy Agnieszki Litwin-Sobańskiej. Wiemy jednak, że Antoni jest już dorosłym mężczyzną zaś Tola nastolatką. Ważną część tej rodziny stanowią również zwierzęta: pies Beza oraz dwa koty.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Agnieszka Litwin AL (@agnieszkalitwin_official)

Agnieszka Litwin-Sobańska – Facebook i Instagram

Agnieszka Litwin-Sobańska jest osobą ekspresyjną, która nie ma problemu z tym, by dzielić się nawet najbardziej trudnymi momentami swojego życia. Nikogo nie powinna więc dziwić jej aktywna obecność w social mediach. Artystka skupia się przede wszystkim na prowadzeniu konta na Instagramie @agnieszkalitwin_official. W chwili obecnej profil ten obserwuje niespełna 9 tysięcy obserwujących. Agnieszka Litwin prowadziła go nawet w czasie walki z chorobą. Publikuje na nim nie tylko zdjęcia z występów czy zaproszenia na kolejne, ale również zdjęcia z artystycznych sesji fotograficznych, które często bywają bardzo odważne a jednocześnie utrzymane w dobrym guście. Poza tym, śledząc profil Agnieszki Litwin możemy przekonać się, że jest ona również artystką, która maluje obrazy. Często bowiem wstawia fotografie swoich dotychczasowych prac.

Agnieszka Litwin-Sobańska – ciekawostki z życia

Wiele osób nie ma świadomości, jak wszechstronną osobą jest Agnieszka Litwin Sobańska. Poza występami na scenie czy ekranie pełniła również niejednokrotnie funkcję jurora w wydarzeniach takich jak “Ogólnopolski Festiwalu Teatrów i Kabaretów Studenckich Wyjście z Cienia” czy “Konkurs Młodych Twórców Kabaretowych – Debiuty na Festiwalu Dobrego Humoru”.  Warto dodać, że to tylko dwa z kilkunastu wydarzeń, w których sprawdziła się w tej roli. To jednak nie wszystko. Jest ona bowiem również reżyserką dwóch filmów krótkometrażowych “Bolesne wyznanie” oraz “Polskie słońce”.