Zrobili coming out za Mariusza Szczygła! Co na to dziennikarz?

Magazyn poświęcony sprawom osób homoseksualnych podał informację na temat orientacji seksualnej Mariusza Szczygła.

Na profilu magazynu Replika pojawiła się informacja, że Mariusz Szczygieł jest gejem. Ponoć już dawno podejrzewano, że 55-letni dziennikarz ma orientację homoseksualną. Wiadomość ta jednak została podana w nietypowy sposób.

 

https://www.facebook.com/MariuszSzczygielReporterOfficial

 

Po pierwsze coming outu zazwyczaj dokonuje osoba zainteresowana. Po drugie mówi o tym wprost. Tutaj sytuacja była inna.

Wiadomość o orientacji miała być podana w nieopublikowanej jeszcze książkę i nie została podana przez samego zainteresowanego.

 

‼Mariusz Szczygieł, wybitny reportażysta, laureat literackiej nagrody NIKE, robi publiczny coming out!
I jest to coming out w stylu bardzo „szczygłowym”. Otóż, w swojej najnowszej książce „Fakty muszą zatańczyć”, która ukaże się 1 czerwca, Mariusz Szczygieł pisze:
👉„Kiedy artystka wyznała, że malowanie pieca było kompensacją tego, czego nie nauczyła się mówić wyraźnie i głośno, powiedziałem, że mam ten sam problem: nie umiem mówić publicznie, że jestem gejem. Prywatnie nie mam z tym żadnego problemu, ale wypowiadanie się na ten temat na przykład w mediach nie wchodzi w grę.”

– napisano.

 

Jak na ten post zareagował Mariusz Szczygieł? Otóż w żaden. Ani na jego instagramie, ani na facebooku nie ma żadnej informacji na ten temat. Ciekawe, czy ktoś z nim konsultował podanie tego cytatu przed premierą książki?

 

https://www.facebook.com/magazynreplika

 

https://www.facebook.com/magazynreplika/posts/pfbid09CthPTZq8RDjSGGri16RDRCxCj6MxKQLhQD6E79M67ECFUEm6ggPWefqmUMSKd7Ml