Wybieramy dekoracje weselne na bajkowy ślub w stylu boho

Chcesz, aby na Twoim weselu królowały zwiewne materiały, drewno, świece dekoracyjne i natura? Styl boho wpisuje się ostatnio w te trendy, a w dodatku odzwierciedla osobowość pary młodej i oddaje klimat tej podniosłej uroczystości. Jeśli nie wiesz, na jakie konkretnie dekoracje weselne postawić, mamy dla Ciebie krótki poradnik!

Wygląd sali weselnej i zastawy stołowej

Już sam wygląd sali weselnej może znacznie pomóc w wyborze dekoracji. Nie musi to być od razu drewniana stodoła czy altana w ogrodzie. Klasyczną salę weselną można ozdobić zwiewnymi tkaninami, oświetleniem w postaci sznurów LED czy wiszącymi roślinami z dachu. W kluczowych miejscach postaw na rękodzieło, np. makramy albo łapacze snów. Przydadzą się też elementy drewniane. Na dużych salach weselnych, w których trzeba zapełnić wolną przestrzeń, możesz poukładać pnie drewna czy kompozycje z suszonych kwiatów. Stawiaj przede wszystkim na naturalne materiały i delikatność.

Dekoracje weselne w stylu boho powinny się pojawić na każdym stole, zarówno prezydialnym, jak i dla gości. Wybierz bujne bukiety kwiatów, najlepiej takie, które nawołują do roślin polnych. Podkładki pod talerze mogą nawiązywać do dominującego koloru lub po prostu drewna. Nie zapomnij o świecznikach i świecach. Nie trzeba wybierać spośród mocno zdobionych i dużych dekoracji. Wystarczy klasyczne przezroczyste szkło na podstawkach drewnianych. Taki delikatny akcent nie będzie przytłaczać bukietów kwiatów oraz zastawy stołowej.

Podczas wyboru materiałów weź pod uwagę nie tylko drewno, ale także szkło, ceramikę, glinę, a nawet beton. Zwiewne tkaniny, frędzle, sznurki jutowe czy bambus także świetnie się sprawdzą do dekorowania sali weselnej. W aranżacjach można też zauważyć trend na trawy pampasowe, które świetnie wyglądają nie tylko na stołach, ale także jako dodatek w wazonie na podłodze.

Zaproszenia w stylu boho

Kiedy wiesz już, jak będą wyglądały główne dekoracje na wesele albo chociaż określisz styl i kolorystykę, łatwiej będzie wybrać zaproszenia. To pierwszy element, z którym ma styczność Twój gość, dlatego warto zadbać o jego estetykę, personalizację i dopasowanie do charakteru uroczystości. Wiele motywów botanicznych, kwiatowych, rysunkowych, ale i innych dekoracji weselnych znajdziesz w artMA.

Każda papeteria ma dopasowaną kopertę i delikatne dodatki np. w postaci sznurka jutowego czy eleganckiej zakładki. W ostatnich latach popularnością cieszą się zaproszenia ślubne eko, które są wykonane z papieru ekologicznego.

Zaproszenia ślubne w stylu eko
Zaproszenia ślubne w stylu eko

To właśnie zaproszenia powinny wpisywać się w wystrój ślubny albo być inspiracją do wyboru pozostałej papeterii na weselne stoły. Dzięki temu goście będą oczarowani stylem boho i docenią dbałość o każdy szczegół.

Praktyczne dodatki jako dekoracje weselne

Ślubne dekoracje to nie tylko świece, oświetlenie, bieżniki i kwiaty. To także te dodatki, które pełnią funkcję praktyczną, np. winietki, podziękowania dla gości, menu na stole, tablica z powitaniem i rozkładem stołów, pudełka na ciasta czy etykiety na alkohol. Wszystkie te elementy powinny być spójne wizualnie. W stylu boho królują motywy kwiatowe, a także roślinne.

Plan stołów weselnych
Plan stołów weselnych

Styl boho to przede wszystkim szczegóły. Stwórz piękną i magiczną atmosferę. Wielokrotnie już wspominaliśmy o drewnie, które może też występować w formie małych upominków dla gości, a także wygodnych ławek czy nawet krzeseł przy stole. Warto wybrać dodatki drewniane, np. pudełka na koperty, zawieszki czy topper na torcie.

Drewniana skrzynka na koperty
Drewniana skrzynka na koperty