Volkhart Müller – kim był pierwszy mąż Magdy Gessler? Jak i na co umarł?

Magda Gessler to jedna z czołowych gwiazd kulinarnych w naszym kraju. Jej restauracje oraz programy z jej udziałem cieszą się niesłabnącą popularnością oraz zainteresowaniem. Nic więc dziwnego, że wiele osób poszukuje informacji na temat jej życia prywatnego. Przeszukując sieć możemy natrafić na wzmianki o mężczyźnie o nazwisku Volkhart Muller. Był on pierwszym małżonkiem znanej restauratorki. Czy jednak wiemy o nim coś więcej? Dlaczego para nie jest już razem? Czy Volkhart Muller żyje? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Volkhart Müller – życiorys

Volkhart Müller był niemieckim dziennikarzem i fotografem, który zasłynął z relacjonowania ważnych wydarzeń historycznych i politycznych z różnych krajów. Zajmował się tematyką baskijskich separatystów, upadku reżimu Franco, rewolucji w Portugalii, wojny w Angoli i Mozambiku, a także tropieniem nazistów ukrywających się w Hiszpanii.

Pracował jako korespondent prestiżowego tygodnika “Der Spiegel” i hiszpańskiej agencji informacyjnej EFE. Ponadto portretował znane osobistości, takie jak rodzina królewska Hiszpanii. Urodził się w Niemczech w 1942 roku, był więc o 11 lat starszy od Magdy Gessler.

Volkhart Müller – rodzina

O rodzinie Volkharta Mullera wiadomo niewiele, ponieważ Magda Gessler nie wypowiadała się na jej temat zbyt często. Na jej profilu dostępne jest zdjęcie Magdy z mamą jej męża już po jego śmierci. Możemy więc domyślać się, że kobiety miały dobre stosunki. Volkhart Muller z całą pewnością miał również siostrę, ponieważ znana restauratorka ma do tej kobiety ogromny żal, o czym piszemy poniżej.

Volkhart Müller – stan cywilny

Informacje o Volkharcie Mullerze są dość ograniczone. To co możemy znaleźć w sieci to okruchy wspomnień Magdy Gessler. Dlatego też nie wiemy, czy przed związkiem z nią był z kimś związany. Wiadomo jednak, że para poznałą się w 1979 roku w Madrycie, gdzie Magda mieszkała i malowała obrazy. Stało się to ze względu na awarię samochodu Gessler, która nie miała jak udać się na swoją wystawę obrazów.

Wówczas jej ojciec poprosił Volkhara o pożyczenie samochodu, na co ten się zgodził, ponieważ był jego dobrym znajomym. Pech chciał, że w czasie podróży silnik samochodu zatarł się, ponieważ narzeczony Magdy Gessler, z którym była wówczas związana nie dolał oleju. W zamian za poniesione straty Gessler zaprosiła Volkhara na kolację. Tak nawiązała się między nimi przyjaźń.

Magda musiała wrócić do Polski by przedłużyć wizę, jednak po powrocie do Hiszpanii znajomość odżyła i przerodziła się w miłość. Para zamieszkała ze sobą w 1981 roku. Już w listopadzie 1981 roku okazało się, że Magda Gessler jest w ciąży. Pobrali się pół roku później.

Volkhart Müller – dzieci

Mówiąc o związku Volkharta Mullera z Magdą Gessler nie sposób nie wspomnieć o jego ojcostwie. Nie wiemy co prawda, czy mężczyzna miał dzieci z poprzednich związków, jednak był szczęśliwym tatą syna Tomasza. Syn pary urodził się 13 sierpnia 1982 roku. Z wykształcenia jest psychologiem klinicznym. Tomasz Muller jest mężczyzną zamężnym – jego wybranką serca jest Małgorzata Downar.

Niewiele osób wie jednak, że para miała szansę mieć również córkę. Dziewczynka miała nosić imiona Anna Wanda. Niestety, ciąża Magdy Gessler zakończyła się przedwcześnie w szóstym miesiącu. Niewykształcone płuca dziecka nie dały mu szansy na przeżycie.

Volkhart Müller – obecność w internecie

Pierwszy mąż Magdy Gessler zmarł na długo przed rozwojem internetu oraz mediów społecznościowych. Poszukiwania jego kont w internecie musi więc być skazane na porażkę. Nie oznacza to jednak, że w sieci nie znajdziemy żadnych zdjęć czy informacji o Volkharcie Mullerze.

Jego żona, mimo upływu lat wciąż pamięta o swojej wielkiej miłości. Na profilu Instagramowym Magdy Gessler możemy znaleźć nieliczne fotografie pary wraz z informacjami i wspomnieniami. Również syn mężczyzny opublikował na swoim profilu fotografię ojca, który zmarł gdy ten był dzieckiem.

Volkhart Müller – choroba i śmierć

Mimo ogromnego uczucia, jakie łączyło Magdę Gessler i Volkharta Mullera para nie miała szczęścia. W czerwcu 1981 roku mężczyzna przebywał z powodów służbowych w Monachium. Poinformował wówczas Magdę, że zmaga się z niewielkim a jednocześnie trudnym do powstrzymania krwawieniem spod pachy. Myślał, że skaleczył się niegroźnie. Prawda była jednak inna. Przyczyną krwawienia było znamię, które okazało się złośliwym nowotworem skóry. Operacja usunięcia nowotworu była bardzo długa i wymgała wycięcia węzłów chłonnych.

Mężczyzna dość szybko odzyskał siły, odbył się ślub pary, urodził się ich syn. W 1985 roku para wzięła drugi ślub, tym razem protestancki. Już dzień po nim Volkhart Muller zmagał się z wysoką gorączką. Po konsultacji z lekarzami okazało się, że nastąpiła wznowa choroby nowotworowej. Guz pojawił się tym razem w płucach mężczyzny. Mimo szybkiej interwencji oraz trzech operacji stan mężczyzny gwałtownie się pogarszał. Volkhart Muller zmarł 10. lipca 1986 roku w dniu urodzin Magdy Gessler. Co gorsza, dzień wcześniej siostra mężczyzny zgodziła się na poddanie go śpiączce farmakologicznej bez wiedzy Magdy, przez co nie miała ona szans pożegnać się ze świadomym mężczyzną.