Mariusz Winnicki – kim jest wokalista zespołu Classic? Życie prywatne, dzieci i żona

Zespół Classic to jeden z najpopularniejszych zespołów grających muzykę Disco Polo, choć nie da się ukryć, że szczyt swojej popularności ma już nieco za sobą. Mimo wszystko wokalista tego zespołu Mariusz Winnicki nie tylko dorobił się prawdziwej fortuny, ale również wciąż budzi zainteresowanie mediów i fanów. Wiedząc o tym przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na temat muzyka. 

Mariusz Winnicki – życiorys, wiek, wzrost i miejsce urodzenia

Mariusz Winnicki, wokalista zespołu Classic, to postać tajemnicza i utalentowana. Urodził się 14 sierpnia 1970 roku w Sochaczewie i obecnie ma 53 lata. Patrząc na jego zdjęcia trudno w to uwierzyć – czas jakby się dla niego zatrzymał. Mężczyzna jest średniego wzrostu. W sieci możemy znaleźć informacje mówiące o tym, że ma on 181 centymetrów wzrostu. O jego młodości wiadomo stosunkowo niewiele. Mariusz Winnicki jest bowiem osobą, która lubi chronić swoją prywatność. Niemniej jednak udało nam się ustalić, że w młodości grał na akordeonie. Muzyka więc od zawsze była obecna w jego życiu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Mariusz Winnicki (@mariusz__winnicki)

Mariusz Winnicki – kariera

Mariusz Winnicki, wokalista zespołu Classic, to postać tajemnicza i utalentowana. W 1993 roku dołączył do składu Classic, zastępując Waldemara Kiełbasińskiego, i od tego momentu tworzył historię tej muzycznej legendy razem z Robertem Klattem. Choć jest znany przede wszystkim jako wokalista disco polo, jego twórczość nie ogranicza się tylko do występów z zespołem. Mariusz ma na swoim koncie także płytę z poezją śpiewaną zatytułowaną „Przystanek miłość”. To pokazuje zupełnie inną stronę artysty, pełną wrażliwości i romantyzmu.

Mariusz Winnicki – rodzina

Jak wspominaliśmy Mariusz Winnicki należy do grona artystów, którzy nie przepadają za afiszowaniem się ze swoim życiem prywatnym. Jeśli już decyduje się na wystąpienie w mediach skupia się raczej na mówieniu o swojej twórczości czy kolejnych planach. Nie wiemy więc praktycznie nic na temat jego rodziny. Nie wiadomo kim są jego rodzice oraz czy wokalista posiada rodzeństwo. Pozostaje nam więc uszanować jego prawo do prywatności. 

Mariusz Winnicki – życie prywatne. Kto jest jego żoną/partnerką?

Życie prywatne Mariusza Winnickiego a szczególnie jego związki z kobietami od zawsze budziły zainteresowanie, szczególnie wśród damskiej części fanów artysty. On zawsze jednak dystansował się od pytań na ten temat i nie wypowiadał się publicznie. Zmieniło się to dopiero w tym roku, kiedy okazało się, że znany wokalista wziął ślub a zdjęcie z hucznego wesela obiegło internet. O jego wybrance nie wiadomo zbyt wiele. W sieci znajdziemy informacje, że nosi imię Katarzyna.

Mariusz Winnicki – dzieci 

To kolejna zagadkowa kwestia w życiu Mariusza Winnickiego. Jak widać mężczyzna naprawdę dobrze chroni swoją prywatność i nie pozwala mediom ingerować w jego życie. Mimo licznych artykułów na temat wokalisty zespołu Classic nie znajdziemy żadnych informacji na temat tego czy posiada dzieci. Wszystko więc wskazuje na to, że nie jest ojcem lub też zdecydował się ten fakt zachować wyłącznie dla siebie i najbliższych. 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Mariusz Winnicki (@mariusz__winnicki)

Mariusz Winnicki – Facebook i Instagram

Podobnie jak wielu innych wokalistów tworzących muzykę Disco Polo Mariusz Winnicki również wykorzystuje internet do budowania swojej popularności. Jest obecny zarówno na Instagramie, jak i na Facebooku. Z racji tego, że jego muzyki słuchają raczej starsze osoby konto Winnickiego na Instagramie @mariusz__winnicki jest stosunkowo niewielkie i obserwowane przez 2400 osób. Znacznie lepiej radzi sobie na Facebooku gdzie zgromadził 17 tysięcy obserwujących go osób. 

Mariusz Winnicki – ciekawostki z życia

Mimo iż Mariusz Winnicki jest inspirującą postacią, która kiedyś cieszyła się ogromną sławą ciekawostek na jego temat nie ma zbyt wielu. Wszystko przez to, że jest osobą, która stroni od mediów i stara się jak najbardziej chronić swoją prywatność. Udało nam się ustalić jednak, że:

  • jest nie tylko wokalistą ale również muzykiem – gra na akordeonie oraz gitarze;
  • jego największym hitem, nagranym z zespołem Classic jest “Jolka, Jolka”.