Michał Szpak w sobotę 26 czerwca wystąpił na Polsat SuperHit Festiwal 2021.
Pierwsza piosenka, jaką wykonał Michał Szpak to kultowy „Dziwny jest ten świat” z repertuaru Czesława Niemena. Pod względem muzycznym wokalista wypadł bardzo dobrze i na szczęście nie „przekombinował” utworu, co zdarzało się innym wykonawcom. Uwagę jednak zwraca szokujący strój artysty.

Michał Szpak włosy miał uczesane do góry w typowo damski koczek. Jednak spojrzenie w dół pokazywało, że wokalista ma na sobie coś w rodzaju kombinezonu, ale nie zakrywającego torsu.
Tak więc pierwsze wrażenie było takie, że Szpak wygląda jak kobieta. Jednak kobieta nie mogłaby się pokazać topless.

Jego wygląd wzbudził kontrowersje. Niektórzy uznali go za manifest, szczególnie, że wokalista miał na plecach napisane „Wolność. Fobia”. Jednak wiele osób było oburzonych taką stylizacją i to do piosenki Niemena:
SZOK !! Człowieku, trochę SZACUNKU do tego utworu !!
Czesław Niemen chyba się w grobie przewraca …
Rozumiem śpiewać (bo „śpiewać każdy może, jeden lepiej, a drugi gorzej…”) …
Nie podobało mi się i … z racji „polityki” YT nic więcej nie dodam …

Profanacja polskiego dorobku. Przy tym występie każdemu kulturalnemu człowiekowi powinno zrobić się przykro.
Za takie sprofanowanie Czesława Niemena powinien dostać karę grzywny.
– pisano pod nagraniem.
Poniżej video z występu Michała Szpaka w Sopocie.