“Święta na Ukrainie”. Instalacja artystyczna w Leroy Merlin! (VIDEO)

Trwa bojkot firm, które nie zrezygnowały z działalności w Rosji. Szczególnie aktywna jest grupa działająca pod hasłem “Ogólnopolski Bojkot Leroy Merlin”.

Ich działalność jest tak niewygodna dla francuskiej sieci marketów budowalnych, że Leroy Merlin zażądał od facebooka usunięcia profilu “Ogólnopolskiego Bojkotu” [czytaj tutaj]. Strona jednak została przywrócona, a inicjatorzy bojkotu zorganizowali kolejną akcję.

 

Ma ona jednak wymiar jak najbardziej realny, bo odbyła się w znanych galeriach handlowych, w których znajdują się sklepy Leroy Merlin. Przed marketami zorganizowano happening pod hasłem “Święta na Ukrainie”.

 

https://www.facebook.com/leroy.nachuj/?__tn__=-UC

 

Dwie kobiety w maskach gazowych położyły się na ziemi i udawały zwłoki. Obok nich stała zakrwawiona, ludzkich rozmiarów maskotka. Przez megafon można było usłyszeć “opis” upozorowanej sytuacji.

 

https://www.facebook.com/leroy.nachuj/?__tn__=-UC

 

Mowa była więc, o tym, że oni [Ukraińcy] praktycznie nic nie czują na tym etapie, że mają na sobie maski gazowe, bo prezentują “najnowszą modę”. Pojawiły się też “życzenia” dla firmy, która finansuje ludobójstwo na Ukrainie, bo każda śrubka czy wiertarka kupiona w Leroy Merlin finansuje wojnę, pieniądze z tego sklepu idą na naboje, bomby i rakiety.

 

Ochrona galerii próbowała powstrzymać happening, ale finalnie udało się go przeprowadzić. Na nagraniu widać, że także klienci marketu wydawali się mocno zmieszani tą inicjatywą.

 

Zobacz też:

14-letni Rosjanin wykonał faszystowski gest. Potem wybuchł śmiechem! (VIDEO)

 

https://www.facebook.com/watch/?v=296807842457030

 

 

https://www.facebook.com/EuroMajdanWarszawa/videos/712477883526053