Protesty w Rosji. Brutalne działania policji! (VIDEO)

W niedzielę 6 marca 2022 r. w Rosji odbyły się antywojenne protesty.

Jak informuje agencja Reuters manifestacje odbyły się w 56 rosyjskich miastach. Uczestnicy protestów skandowali „Nie dla wojny!” i „Shame on you!”.

 

https://twitter.com/nexta_tv

 

Reuters nie był w stanie samodzielnie zweryfikować materiału filmowego i zdjęć w mediach społecznościowych. Rosyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało wcześniej, że policja zatrzymała około 3500 osób, w tym 1700 w Moskwie, 750 w Petersburgu i 1061 w innych miastach*

– podaje agencja.

 

 

Tymczasem jak informuje OVD (niezależny projekt medialny dotyczący praw człowieka poświęcony prześladowaniom politycznym w Rosji) liczba ta była większa. Według serwisu zatrzymano “co najmniej 4366 osób w 56 różnych miastach“.

 

„Obserwujemy dziś dość duże protesty, nawet w syberyjskich miastach, gdzie rzadko widywaliśmy taką liczbę aresztowań”.

– powiedziała rzeczniczka OVD-Info Maria Kuzniecowa

 

 

Tymczasem rosyjskie media informowały, że ​​sąsiadujący z Kremlem plac Maneżnaja w Moskwie został „wyzwolony” przez policję, która aresztowała niektórych uczestników niesankcjonowanego protestu przeciwko operacji wojskowej na Ukrainie.

 

 

Na nagraniach, jakie pojawiły się w sieci, widać brutalne zachowanie policji. Obezwładniali kobiety, używając także paralizatorów. Jak jednak zauważają obserwatorzy, materiały publikowane w mediach społecznościowych nie mogły być niezależnie zweryfikowane.

 

>>>Robert Biedroń: Nie wytrzymałem i napisałem. Obrzydliwe!

 

 

*reuters.com

3 komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.