Smutna informacja z Poznania. Przemysław Borkowicz nie żyje!

16 kwietnia 2022 r. zmarł Przemysław Borkowicz. Miał 61 lat.

Przemysław Borkowicz to ważna dla Poznania postać. W 1989 roku razem z Piotrem Z. Barełkowskim założył firmę architektoniczną – Studio ADS (Biuro projektów Studio ADS Sp. z o.o.).

 

fot. https://www.facebook.com/martacugier

 

Borkowicz w znaczący sposób kształtował obecny wygląd charakterystycznych dla Poznania budynków – między innymi Starego Browaru czy przebudowę hal Międzynarodowych Targów Poznańskich, w tym wschodniego, znanego jako “akwarium” wejścia:

 

…współzałożyciel Studia Projektowego ADS, współautor w tymże zespole znaczących dla naszego Miasta i nagradzanych budynków użyteczności publicznej, jak CH Stary Browar, terminal pasażerski lotniska Ławica, siedziba komendy Państwowej Straży Pożarnej, hale targowe MTP, autor i współautor wielu innych obiektów na terenie kraju.

– podaje Stowarzyszenie Architektów Polskich.

 

Architekta wspomina też wokalistka zespołu Lombard – Marta Cugier:

 

Zmarł Przemysław Borkowicz, nasz wspaniały kolega, sąsiad, serdeczny, dobry człowiek, kochający i troszczący się o swoich bliskich syn, brat, szwagier, tata, mąż Joasi, z którą był tak bardzo szczęśliwy, a przy okazji jeden z najwspanialszych architektów w Polsce i na całym świecie. (…)
Cholernie mi smutno… niech odpoczywa w pokoju… 🖤

 

Pogrzeb Przemysława Borkowicza odbędzie się we wtorek 26.04.22 o godzinie 12:45 na cmentarzu komunalnym Miłostowo w Poznaniu.

 

Zobacz też:

Matylda Damięcka cierpi na poważną chorobę. Zaplanowała swój pogrzeb.

 

https://www.facebook.com/SARP.Poznan/posts/7813246958692921

 

https://www.facebook.com/martacugier/posts/10159897701254525