Matylda Damięcka cierpi na poważną chorobę. Zaplanowała swój pogrzeb.

Urodzona w 1985 roku Matylda Damięcka pochodzi z aktorskiej rodziny i sama także pracowała jako aktorka. Grała w serialu “Na Wspólnej”, czy “Marzenia do spełnienia”.

Matylda Damięcka występowała również w teatrze oraz jako aktorka dubbingowa. Ostatnio jednak bardziej znana jest z rysunków – czasem są to karykatury, czasem gorzkie komentarze dotyczące współczesnego świata.

Najnowsze dotyczą wojny na Ukrainie. Aktorka pokazała, co myśli o Putinie [tutaj], podsumowała też masakrę w Buczy [tutaj].

 

Tymczasem w wywiadzie dla “Wysokich Obcasów” przyznała, że cierpi na poważną chorobę oraz, że zaplanowała już własny pogrzeb.

 

https://www.facebook.com/MatyldaD

 

Matylda Damięcka, choć jest aktywna w social mediach, to w zasadzie nie mówi nic na swój temat. Jej posty dotyczą polityki czy spraw społecznych. Powodem może być właśnie choroba, o której mówiła aktorka.

Damięcka przyznała bowiem, że cierpi na depresję. Powiedziała też, że u niej pomocna jest rutyna i powtarzalność:

 

Żeby utrzymać swoje natręctwa i przyjaciółkę depresję w ryzach, potrzebuję pewnych stałych, potrzebuję codziennych rytuałów. Muszę nazwać emocje, które idą z rzeczywistości i zrobić porządek w głowie. Każde mniejsze lub większe wahnięcie wprowadza niepotrzebnie chaos*

– przyznała.

 

Jeśli chodzi o śmierć, to aktorka uważa, że nie trzeba unikać myślenia na ten temat. Sama spisała już testament oraz sugestie co do pogrzebu, który nazywa “spektaklem pogrzebowym”:

 

…spisałam sugestie, jak ma wyglądać mój spektakl pogrzebowy (…)

 

Walić konwenanse. Mój pogrzeb będzie tą imprezą. Imprezą, na której sobie odbijecie wszystkie imprezy, z których się za życia wymigałam. Zamawiam anegdoty, muzyczne interpretacje, których będę referencją. Tańczyć też pozwalam*

 

Trzeba przyznać, że to nietypowe podejście do tematu śmierci oraz własnego pogrzebu.

 

Zobacz też:

“Barwy Szczęścia” żegnają aktorkę. W serialu grała 15 lat!

 

*cyt. za tvn.pl/cozatydzien

2 komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.