Nietypowa oferta McDonald’s: za przyjęcie szczepienia, dostaniesz kupon na posiłek!

Rządy wszystkich państw zachęcają mieszkańców do przyjęcia szczepienia przeciwko koronawirusowi.

W tym celu stosowane są różne zachęty. Najważniejszą była poprawa dostępności poprzez zwiększenie ilości punktów, a także stworzenie mobilnych punktów szczepień. W Polsce zorganizowano też Loterię dla osób, które przyjęły szczepienie przeciwko Covid-19.

 

Tymczasem w Stanach Zjednoczonych sieć McDonald’s nawiązała współpracę z Kalifornijskim Departamentem Zdrowia Publicznego. W efekcie w 70 restauracjach McDonald’s oferowane są szczepionki przeciw COVID-19 dla pracowników sieci, członków ich rodzin i ogółu społeczeństwa.

 

Osoby, które otrzymają szczepionkę w McDonald’s, otrzymają również kupon na jedną DARMOWĄ pozycję w menu w podziękowaniu za wykonanie swojej części zadania. Nie jest wymagane umawianie się ani ubezpieczenie zdrowotne, a podejść można do wszystkich lokalizacji.*

 

Projekt realizowany jest już ponad miesiąc, jednak nie podano informacji o efektach tej akcji. Nie znane jest zatem zainteresowanie klientów ofertą szczepienia w zamian za posiłek.

Pomysł na taką zachętę do przyjęcia szczepionki wydaje się być mocno kontrowersyjny. To tak jakby ktoś “kupił” chęć zaszczepienia za dosłownie kilka dolarów.

 

Zobacz też: Polskie Hawaje powstały w Osieku! Ile kosztuje wypoczynek na polskich Hawajach?

 

* cyt. camcdevents.com

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.