Aleksander Sikora – czy ma żonę i dzieci? Wiek i wzrost znanego prezentera

W naszym kraju nie brakuje młodych i zdolnych dziennikarzy i prezenterów telewizyjnych, którzy byli w stanie szybko zdobyć nie tylko rozpoznawalność ale również sympatię widzów. Jednym z nich jest bez wątpienia Aleksander Sikora. Przystojny i pełen energii mężczyzna znany z telewizji śniadaniowej budzi spore zainteresowanie internautów. Wiele osób jest ciekawych jego życia zawodowego oraz prywatnego. Dlatego też postanowiliśmy sprawdzić co wiadomo na jego temat.

Aleksander Sikora – życiorys, wzrost, wiek i miejsce urodzenia

Aleksander Sikora urodził się 25 czerwca 1990 roku w Krakowie. Od zawsze marzył o pracy w telewizji i mógł liczyć na wsparcie bliskich mu osób w dążeniu do realizacji tego marzenia. Uczył się w XII Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie, jest również absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na uczelni tej studiował biologię i geografię na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi oraz zarządzanie na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej.

Był również związany z teatrem muzycznym Nowa Akademia, w którym spędził aż 9 lat występując w wolnych chwilach. Muzyka była bowiem kolejną jego pasją. Mężczyzna bardzo lubi także podróżować. Próbowaliśmy ustalić jego wzrost, ponieważ w sieci pojawia się wiele zapytań na ten temat, jednakże nigdzie nie został on oficjalnie potwierdzony. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Aleksander Sikora (@oleksikora)

Aleksander Sikora – kariera

Aleksander Sikora jest polskim prezenterem telewizyjnym i dziennikarzem, który od 2019 roku współprowadzi popularny program śniadaniowy Pytanie na śniadanie w TVP2. Zanim trafił do Telewizji Polskiej, pracował dla różnych stacji muzycznych, takich jak Viva Polska, MTV Polska, 4fun.tv i TO!TV, gdzie prowadził programy o tematyce muzycznej, kulturalnej i rozrywkowej. Jest także ekspertem ds. kultury i show-biznesu, który komentował m.in. Konkurs Piosenki Eurowizji, MTV Europe Music Awards i MTV Video Music Awards. W swojej karierze prowadził także wiele prestiżowych imprez, takich jak Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Sylwester marzeń z Dwójką, The Voice of Poland czy French Touch.

Aleksander Sikora – rodzina

O rodzinie Aleksandra Sikory wiadomo stosunkowo niewiele, ponieważ mężczyzna stara się zachować prywatność swoich bliskich co jest zrozumiałe. Podzielił się jednak z mediami trudnym doświadczeniem, z jakim musiała zmierzyć się jego rodzina. Gdy miał zaledwie 12 lat jego mama zachorowała na raka. Był to dla niego koniec beztroskiego dzieciństwa. Cała rodzina skupiła się bowiem na walce z chorobą. Na szczęście, ta zakończyła się sukcesem. Wiemy, że mama Aleksandra Sikory do dziś cieszy się dobrym zdrowiem. Prezenter ma rodzeństwo – siostrę. Jest on już również wujkiem dla swojej siostrzenicy Oli.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Aleksander Sikora (@oleksikora)

Aleksander Sikora – stan cywilny

Aleksander Sikora to bardzo przystojny mężczyzna, który zwraca na siebie uwagę kobiet. Nic więc dziwnego, że wiele internautek zastanawia się czy jest on z kimś związany. Niestety, w tej materii żadnemu portalowi nie udało się niczego ustalić. Aleksander Sikora należy bowiem do grona osób, które nie chcą publicznie mówić o swoich związkach i relacjach partnerskich. Unika również pokazywania się na ściankach w czyimś towarzystwie, ponieważ nie chce prowokować snucia domysłów i plotek. Dlatego też nie wiemy, czy jest z kimś związany.

Aleksander Sikora – dzieci 

Jak możemy się domyślać, Aleksander Sikora jako osoba dbająca o to, by oddzielać życie prywatne od bycia osobowością medialną nie wypowiada się również na tematy związane z rodzicielstwem. Prawdopodobnie nie ma dzieci, niemniej jednak nigdzie nie potwierdził ani nie zaprzeczył tej informacji.

Aleksander Sikora – Facebook i Instagram

Nikt chyba nie wątpi, że w dzisiejszych czasach dla osobowości telewizyjnych sama obecność na szklanym ekranie to nieco za mało by zbudować szerszą rozpoznawalność i popularność. Od dawna większość dziennikarzy i prezenterów wykorzystuje również możliwości, które dają im social media. Jak to wygląda w przypadku Aleksandra Sikory? Wiemy przecież, że nie przepada za dzieleniem się informacjami o swoim prywatnym życiu. Okazuje się jednak, że mężczyzna jest dostępny w sieci.

Działa zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie. Nie da się jednak zaprzeczyć, że w przypadku Facebooka posiada małe konto, które praktycznie nie jest odwiedzane przez widzów. Obserwuje go tam bowiem zaledwie 3,5 tysiąca osób. Znacznie lepiej radzi sobie na Instagramie. Jego konto zgromadziło bowiem 70,7 tysięcy followersów. Mimo iż jest aktywny i często postuje nowe zdjęcia i relacje ogranicza się do zdjęć z kulis swojej pracy ewentualnie solowych fotografii zachowując swoją prywatność dla siebie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Aleksander Sikora (@oleksikora)

Aleksander Sikora – ciekawostki z życia

Małgorzata Tomaszewska, która jest jego partnerką w telewizyjnym programie “Pytanie na śniadanie” jest także jego przyjaciółką na stopie prywatnej. To właśnie ona podarowała mu ukochanego psa Lolka, o którym mówi, że jest jego”…największym przyjacielem, który zawsze wiernie na mnie czeka. Najbardziej kocham go za te chwile, kiedy po przyjeździe do rodziców czuję jego bliskość. Siada przy mojej nodze i domaga się głaskania.”