Marcin Rola broni Bożeny Dykiel: “Obrzydliwe jest to szczucie”!

Marcin Rola (32 l.) to “Propolski dziennikarz, który nie boi się trudnych tematów. Redaktor naczelny Telewizji wRealu24.tv – propolskiego medium w 100% z polskim kapitałem.” – jak określa siebie w serwisie Youtube.

Odkąd w Polsce zaczęła się pandemia koronawirusa, Marcin Rola był osobą sprzeciwiającą się różnym obostrzeniom i lockdown’owi. To także on przeprowadził on wywiad z Edytą Górniak, w którym po raz pierwszy gwiazda zadeklarowała, że nie będzie się szczepić. 

 

https://www.facebook.com/marcin.rola.5

 

Tym samym słowa wypowiedziane przez Bożenę Dykiel w “Dzień Dobry TVN” były zgodne z poglądami dziennikarza. Aktorka powiedziała między innymi:

 

… ostatnie dwa lata to jest walka świata z ludźmi – z bogaczami, którzy chcą nami rządzić. Takie jest moje przeświadczenie, bo jeżeli nas się zastrasza i jeżeli ciągle nas się lockdownuje, prawda, i nie pozwala się spotykać..

 

https://www.facebook.com/marcin.rola.5/posts/6529358353802272

 

Jednak w dalszej części programu doszło do dyskusji z prowadzącą program i w efekcie Agnieszka Woźniak-Starak w mało elegancki sposób “zamknęła” usta pani Bożenie [zobacz tutaj].

 

Po programie na aktorkę wylała się fala krytyki. Niektórzy uważali, że mówiąc o niedoborach litu w kontekście depresji, Bożena Dykiel wykazała się ignorancją, innym nie spodobały się wypowiedzi na temat pandemii.

 

Oburzony tego typu reakcjami, Marcin Rola stanął w obronie Bożeny Dykiel:

 

Obrzydliwe jest to szczucie na Panią Bożenę Dykiel tylko dlatego, że wyraziła swoje zdanie, które jest zbieżne ze zdaniem milionów Polaków. Wy żałosne ZAKŁAMANE PROSTYTUTKI MEDIALNE, które teraz atakujecie Panią Bożenę, NIE DORASTACIE JEJ DO PIĘT! #MuremZaBożenąDykiel ✌️💪🇵🇱🌹👏

– napisał.

 

https://www.facebook.com/marcin.rola.5/posts/6537153169689457

 

A nieco później zamieścił drugi wpis:

 

Żyjemy w czasach, w których sprzedaje się więcej “dziennikarzy” niż gazet. To tak a propos sytuacji z Panią Bożeną Dykiel…🤷🐑🤡

 

Fani Marcina Roli w komentarzach pisali, że prawda kole w oczy, oraz że TVN z pewnością nie należy do “wolnych” mediów. Pojawiły się jednak także głosy, że wypowiedzi na temat leczenia depresji witaminami i aktywnością fizyczną, świadczyło o ignorancji aktorki.

 

https://www.facebook.com/marcin.rola.5/posts/6537757909628983

 

W kolejnym poinformował, że chciał zrobić z Bożeną Dykiel wywiad, ale aktorka odmówiła:

 

Pozwoliłem sobie podziękować Pani Bożenie w imieniu większości normalnie myślących Polaków za jej postawę względem tego pandemicznego, medialnego cyrku.

– dodał naczelny wRealu24.tv.

 

https://www.facebook.com/marcin.rola.5/posts/6538853472852760

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.