Paulina Chylewska – kim jest ta lubiana dziennikarka? Dzieci, mąż i wiek

Paulina Chylewska to lubiana polska prezenterka telewizyjna. Chociaż jej twarz znana jest z ekranu milionom naszych rodaków, to o życiu prywatnym gwiazdy powszechnie niewiele wiadomo. Tymczasem wiele osób jest ciekawych jej życia i dorobku zawodowego. Wiedząc o tym zgromadziliśmy wszystkie najważniejsze informacje na temat dziennikarki. Dowiedz się kto jest jej partnerem oraz, czy gwiazda bryluje w mediach społecznościowych.

Paulina Chylewska – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Paulina Chylewska przyszła na świat 15 października 1978 roku w Bydgoszczy. O jej szkolnych latach niewiele wiadomo. Ukończyła II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy.  Po maturze zdecydowała się na studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Chociaż obroniła tytuł magistra, Paulina nigdy nie pracowała w zawodzie. Zawsze wiedziała, że jej życie będzie związane z dziennikarstwem. Swoje pierwsze kroki stawiała w lokalnym oddziale TVP w wieku zaledwie osiemnastu lat. Od tamtej pory systematycznie pięła się po szczeblach kariery, po to, by ostatecznie zostać jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich prezenterek telewizyjnych.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Paulina Chylewska (@chylewska)

Paulina Chylewska – kariera

Paulina Chylewska rozpoczęła swoją karierę w Telewizji Polskiej w 1996 roku, gdzie zadebiutowała jako prezenterka programów dla młodzieży na regionalnym kanale TVP3 Bydgoszcz. Następnie awansowała na główną antenę TVP, gdzie współprowadziła program dla młodzieży o nazwie “Rower Błażeja”. Po tym sukcesie przeniosła się do redakcji sportowej, gdzie prezentowała serwisy sportowe. Zyskała uznanie jako jedna z głównych prezenterek studia sportowego podczas letnich i zimowych igrzysk olimpijskich. W latach 2008-2017 współprowadziła popularne programy telewizyjne, takie jak “Wielki Test o Historii”, “Kawa czy herbata?” i “Dzień dobry, Polsko!”

W 2014 roku miała również zaszczyt ogłosić wyniki polskiego głosowania w finale Konkursu Piosenki Eurowizji. Nie tylko zyskała rozpoznawalność jako prezenterka telewizyjna, ale także wzięła udział w siódmej edycji programu “Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” emitowanego na antenie Polsatu.

Mimo że w czerwcu 2017 roku zakończyła współpracę z TVP nie zniknęła z ekranów, szybko znalazła bowiem nowe wyzwanie w Telewizji Polsat jako prezenterka sportowa. Paulina Chylewska kontynuuje swoją karierę dziennikarską i nadal cieszy się dużą popularnością wśród widzów.

Paulina Chylewska – rodzina

O swoich rodzicach, Irenie i Andrzeju Chylewskich dziennikarska wielokrotnie wypowiadała się w wywiadach, mówiąc o nich wyjątkowo ciepło. Podkreślała szczególnie wpływ, jaki wywarł na nią tata, który zawsze chciał mieć syna. Być może z tego powodu wychowywał Paulinę w niestereotypowy sposób. Zaszczepił w niej miłość do sportu i zdrowej rywalizacji. Często grywał razem z córką w piłkę i kibicował jej podczas różnych zawodów i turniejów.

Paulina Chylewska – stan cywilny. Kto jest jej mężem/partnerem?

Paulina Chylewska od dwóch dekad jest szczęśliwie zamężna z Marcinem Feddkiem. Mąż jest pasjonatem piłki nożnej, od lat związanym z dziennikarstwem sportowym w Polsacie. Ich drogi skrzyżowały się już w czasach szkolnych, choć Paulina wspominała w jednym z wywiadów, że początkowo mąż nie zrobił na niej większego wrażenia. Jednak życie potoczyło się inaczej, a w 2003 roku para zdecydowała się na zawarcie małżeństwa. Od tamtej pory tworzą razem udany związek oparty na wspólnych wartościach i miłości do sportu. Oboje dbają o swoją prywatność, a ich rodzinne życie pozostaje poza światłem fleszy i reflektorów.

Paulina Chylewska – dzieci

Dziennikarka oraz jej mąż doczekali się razem dwóch córek. Starsza, Lena przyszła na świat w 2007 roku. Po czterech lat media obiegła wiadomość o narodzinach drugiego dziecka pary, również dziewczynki, która otrzymała imię Nina. Prezenterka nie dzieli się publicznie wieloma fotografiami swoich dzieci. Stara się dbać o ich prywatność, wychodząc najwyraźniej z założenia, że dziewczynki same zdecydują, czy chcą być w przyszłości osobami publicznymi.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Paulina Chylewska (@chylewska)

Paulina Chylewska – Facebook i Instagram

Dziennikarka jest dosyć aktywna w mediach społecznościowych. Jej profil ponad nazwą @Chylewska można znaleźć na Instagramie. Paulina umieszcza tam wiele zdjęć i opisów, które stanowią ilustracje do jej pracy i projektów, w których bierze udział. Można również znaleźć tam również pewne odniesienia do życia prywatnego gwiazdy. Posiada również konto na Facebooku, jednak publikuje tam znacznie rzadziej. Ostatni wpis dodany został tam w 2021 roku.

Paulina Chylewska – ciekawostki z życia

Paulina Chylewska zdecydowała się zaprosić swojego męża na studniówkę mimo iż nie przepadała za nim wówczas. Zdecydowała się na ten krok z jednego powodu. Miał on opinię świetnego tancerza, tymczasem Chylewska chciała pochwalić się swoimi umiejętnościami, ponieważ w tym czasie trenowała taniec nowoczesny. Jak widać, ta decyzja wyszła parze na dobre. Ciekawostką może być również fakt, że w czasach licealnych języka rosyjskiego uczyła ją właśnie mama jej przyszłego męża. Co więcej, była surową nauczycielką, która doprowadziła Paulinę Chylewską do łez.