Katarzyna Bosacka – kim jest ta znana dziennikarka? Mąż, rodzice i krótki życiorys

W dzisiejszych czasach świadomość tego, jak ważne jest zdrowe odżywianie rośnie coraz bardziej. Z tego powodu popularnością cieszą się osoby, które tłumaczą nam na co warto zwracać uwagę. Jedną z nich jest Katarzyna Bosacka. To znana dziennikarka, publicystka, osobowość telewizyjna jak również autorka książek, która poświęciła swoją karierę zawodową tematowi zdrowego i ekologicznego życia. Co jednak wiemy o niej samej? Jak się okazuje – stosunkowo niewiele. Dlatego też przygotowaliśmy artykuł, w którym znajdziesz najważniejsze informacje na temat tej postaci.

Katarzyna Bosacka – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Katarzyna Bosacka urodziła się 19 lipca 1972 roku w Warszawie i to z tym miastem związane jest jej życie. O jej edukacji i życiu w najmłodszych latach wiadomo niewiele, niemniej jednak w sieci możemy natrafić na informację, że Katarzyna Bosacka ukończyła filologię polską. Daje jej to więc solidne zaplecze do zawodu dziennikarki, na jaki się zdecydowała.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Katarzyna Bosacka (@katarzynabosacka)

Katarzyna Bosacka – kariera

Bosacka rozpoczęła swoją karierę dziennikarską w 1996 roku w Gazecie Wyborczej. Pracowała również w redakcji Wysokich Obcasów (1998–2011), sobotnim dodatku dla kobiet dołączanym do tego dziennika. W latach 2007–2010 była korespondentką Wysokich Obcasów w Waszyngtonie. W latach 2006–2008 wspólnie z Klaudią Carlos prowadziła program TVN Style Salon piękności. Od września 2010 prowadziła program konsumencki Wiem, co jem i wiem, co kupuję na TVN Style. Od wiosny 2013 prowadziła program “O matko!”. W czerwcu 2019 TVN rozwiązał umowę z Bosacką w związku z podjęciem współpracy firmą Laboratorium Naturella i zostaniu przez nią ambasadorką marek OnlyBio oraz OnlyEco. Od 20 sierpnia 2019 prowadzi kanał na platformie YouTube pod nazwą EkoBosacka, na którym zamieszcza filmy dotyczące ekologii i zdrowej żywności. Wiosną 2020 prowadziła program DeFacto Bosacka na TTV. Bosacka jest również autorką książek “Cena urody” i “Jestem mamą”, w których opisała doświadczenia dziennikarek i aktorek związane z macierzyństwem. W 2011 roku Bosacka otrzymała Kryształowe Pióro za najlepszy materiał dziennikarski poświęcony profilaktyce nadciśnienia i chorób serca. W 2012 roku zdobyła główną nagrodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w konkursie Libertas et Auxilium za najlepszy program poświęcony ochronie konsumentów. W maju 2014 roku otrzymała Laur Ekoprzyjaźni 2013, nagrodę ogólnopolskiego miesięcznika ekologicznego Ekonatura, za wybitne zasługi na rzecz edukacji ekologicznej i prozdrowotnej w Polsce.

Katarzyna Bosacka – rodzina

Katarzyna Bosacka jest jedną z tych dziennikarek i osób publicznych, które starają się trzymać swoją rodzinę z daleka od popularności. Dlatego też nie wiemy kim są jej rodzice. W sieci nie znajdziemy także informacji na temat tego, czy prezenterka ma rodzeństwo. Pozostaje nam więc uszanować jej prywatność.

Katarzyna Bosacka – stan cywilny. Kto jest jej mężem/partnerem?

Jeśli chodzi o życie prywatne Katarzyny Bosackiej możemy uznać, że do tej pory nie było ono tematem, który rozgrzewał media i budził emocje. Publicystka od 1997 roku była bowiem żoną Marcina Bosackiego – dziennikarza, senatora i byłego ambasadora RP w Kanadzie. Informacją dosłownie z ostatniej chwili, ponieważ wywiady na ten temat ukazały się dopiero niedawno jest fakt, że po ponad 26 latach przeżytych razem mąż Katarzyny Bosackiej oznajmił jej, że wyprowadza się do młodszej partnerki. Jak możemy się spodziewać – dla znanej dziennikarki jest to spory szok oraz duża zmiana w jej dotychczasowym życiu. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Katarzyna Bosacka (@katarzynabosacka)

Katarzyna Bosacka – czy jest mamą? 

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy Katarzyna Bosacka posiada dzieci. Odpowiedź brzmi – owszem. Jest matką czwórki dzieci, które są owocem związku z Marcinem Bosackim. Katarzyna Bosacka ma czworo dzieci: Jana, Marię, Zofię i Franciszka. Najstarsza córka Katarzyny Bosackiej, Maria, ma 20 lat i studiuje w Holandii. Zofia jest o dwa lata młodsza od Marii. Franciszek, najmłodszy syn Katarzyny Bosackiej, ma obecnie 10 lat

Katarzyna Bosacka – obecność w sieci

Dziennikarka doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach regularna obecność w internecie ma kluczowe znaczenie dla utrzymania uwagi publiczności. Dlatego też jest aktywna w mediach internetowych. Przede wszystkim prowadzi w siec swój kanał na YouTube – Eko Bosacka, na którym publikuje filmy dotyczące zdrowego i ekologicznego żywienia. To jednak nie wszystko. Posiada także swój profil fanowski na Facebooku, gdzie regularnie publikuje różnego rodzaju porady żywieniowe. Na chwilę obecną śledzi go 82 tysiące osób. Jeśli zaś chodzi o Instagram obecnie profil dziennikarki @katarzynabosacka obserwuje aż 151 tysięcy osób a ona sama jest na nim aktywna każdego dnia. Dzięki temu osoby, które za nią przepadają mają ciągły dostęp do ciekawostek i nowinek dotyczących ekologicznego życia oraz zdrowego żywienia. 

Katarzyna Bosacka – ciekawostki z życia

Ostatni czas nie był łatwy dla Katarzyny Bosackiej. Rozstanie z mężem, z którym przeżyła ponad 26 lat wiązało się ze sporym stresem. W związku z tym znana dziennikarka i prezenterka telewizyjna schudła 15 kilogramów. Tymczasem zmiana jej wyglądu została wykorzystana przez oszustów, którzy wykorzystując jej wizerunek postanowili sprzedawać różnego rodzaju diety cud oraz suplementy mające ułatwić utratę wagi. O tak skandalicznym zachowaniu poinformowała ona sama za pośrednictwem swoich profili na mediach społecznościowych.