Magda Stępień założyła zbiórkę na synka. Oliwier ma 12-centymetrowego guza!

Magda Stępień to modelka, jedna z uczestniczek “Top Model” i była partnerka Jakuba Rzeźniczaka – piłkarza Wisły Płock.

Para rozstała się tuż przed narodzinami syna i Magda Stępień została samotną mamą. Modelka postanowiła skoncentrować się na opiece nad synkiem. Jednak gdy Oliwier miał pół roku, młoda mama usłyszała dramatyczne wieści.

 

https://www.instagram.com/magdalena___stepien/

 

O nowotworze synka, modelka poinformowała tydzień temu:

 

Znikając z mediów społecznościowych pragnęłam tylko spokoju dla siebie i dla mojego Synka. Niestety nie było mi to dane. (…)

 

Dziś usłyszałam straszną wiadomość, diagnozę – nowotwór – bardzo rzadko występujący guz wątroby.
Rozpoczynamy walkę, której areną jest szpital. Walkę o ŻYCIE. Oliwierek niebawem przejdzie chemioterapię, a później jeśli będzie taka możliwość będzie leczony chirurgicznie.

 

https://www.instagram.com/p/CY9aUGws4_M/

 

Malutki Oliwier ma nowotwór wielkości aż 12 centymetrów, co gorsza guz jest bardzo złośliwy:

 

Wynik histopatologiczny dał przerażającą odpowiedź – MALIGNANT RHABDOID THUMOR LIVER. Jeden z najrzadszych, bardzo agresywnych i opornych na leczenie nowotworów złośliwych – mięsak tkanek miękkich, a w naszym przypadku wątroby.

 

Jak pisze Magda Stepień, Anna Lewandowska pomogła jej w znalezieniu kliniki w Izraelu, która leczy tego typu nowotwory. Pomogła też w zorganizowaniu transportu medycznego.

Potrzebne są jednak jeszcze pieniądze na sfinansowanie leczenia:

 

Leczenie za granicą wiąże się z ogromnymi kosztami. Wstępnie koszty transportu medycznego oraz badań skalkulowano na około 300 tysięcy złotych. Właściwe leczenie będzie o wiele droższe. Przekracza to moje możliwości finansowe. Nie dysponuję taką kwotą. (Ani ja ani Kuba.)

Dlatego proszę Was – ludzi o wielkich sercach, o wsparcie finansowe, bo sami nie damy rady takiej kwoty w tak krótkim czasie uzbierać. Podzielcie się, proszę, naszą historią ze znajomymi. Wierzę, że razem zdołamy uratować małego Olisia, który tak bardzo chce żyć! A ja, jako matka nie wyobrażam sobie życia bez tego Promyka, który pojawił się w moim życiu i sprawił, że nabrało ono sensu.

– napisała mama Oliwiera.

 

Na portalu zrzutka.pl założono zbiórkę na leczenie Oliwiera. Link do zbiórki TUTAJ.

 

https://www.instagram.com/p/CZg_wOQMq53/?

 

 

2 komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.