Koncerty Andrzeja Piasecznego odwołane. Problem ze zwrotem pieniędzy!

Andrzej Piaseczny na polskim rynku muzycznym jest obecny od lat 90. Najpierw występował z zespołem Mafia, a obecnie prowadzi karierę solową.

Piasek od lat cieszy się wielką popularnością i nie zmienił tego nawet jego coming out. Wierne fanki nie przejmują się tym, że Andrzej Piaseczny jest gejem i wciąż wierzą w to, że piosenkarz się “nawróci”.

W ciągu roku piosenkarz daje wiele koncertów – zarówno ze swoją muzyką, jak i okazjonalnych – jak choćby świąteczne. Jednak część z występów została odwołana, a osoby które kupiły bilety nie dostały zwrotu pieniędzy.

 

https://www.facebook.com/andrzejpiasecznyoficjalnyprofil

 

Jak informuje Super Express, sprawa dotyczy nie tylko Piaska, ale też Alicji Majewskiej, Michała Bajora czy Edyty Geppert. Artyści ci współpracowali z firmą pod nazwą Scena Konesera. Niestety przedsiębiorstwo okazało się nierzetelne. W przypadku odwołania koncertów, nie realizowano zwrotów pieniędzy.

 

Na początku grudnia 2022 r. na profilu Piasecznego pojawiło się oświadczenie:

 

…z ogromnym smutkiem, zmuszeni jesteśmy poinformować o zakończeniu współpracy z organizatorem koncertów Scena Konesera
Dla Waszego i naszego dobra, nie możemy tolerować sposobu pracy w/w organizatora, który nie wywiązując się z postanowień naszych umów, nadużył nie tylko naszego zaufania, ale także firm scenotechnicznych z nami współpracujących, narażając je na poważne straty finansowe. Sytuacja, w której koncerty z kompletem wyprzedanych biletów są wielokrotnie przenoszone na inne terminy, bądź odwoływane, naraża również i Was na straty a naszą wiarygodność jako wykonawców stawia pod znakiem zapytania.
Zmuszeni jesteśmy zatem poinformować, iż z powodu niewywiązania się Organizatora koncertów z podstawowych warunków umów, wszystkie zaplanowane przez @Scena Konesera imprezy z naszym udziałem , nie odbędą się .

 

>>>Pączek u Magdy Gessler kosztuje 18 złotych! Jak smakuje?

 

15 stycznia 2023 r. Piasek ostrzegał przed działaniami Sceny Konesera:

 

Jeśli gdzieś pojawia się informacja, że Scena Konesera zaprasza na koncert z udziałem Andrzeja Piasecznego – jest ona nieprawdziwa.
Cały czas prowadzimy rozmowy, z innymi organizatorami lub bezpośrednio z salami, w których miały się odbyć odwołane koncerty, szukamy innych możliwości, żeby się z Wami spotkać, nie we wszystkich przypadkach będzie to możliwe – ale zrobimy wszystko, żeby tych miejsc było jak najwiecej.

 

Tymczasem strona organizatora nie działa (jest w przebudowie), a facebookowy profil zniknął z sieci. Skala oszustwa jest znaczna, bo bilet na koncert Piasecznego kosztuje ponad sto złotych, tak więc na jednym odwołanym koncercie Scena Konesera “zarobiła” dobre kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 

screen https://scenakonesera.pl/

 

Jednocześnie wartość jednocześnie biletu, to zbyt mała kwota by dochodzić roszczeń. Pozostaje zatem pozew zbiorowy, a osoby oszukane już założyły grupę na facebookuScena konesera – oszukani.