Brytyjczycy oburzeni reklamą czekoladowych jajeczek Cadbury. Zobacz nagranie!

Czekoladowe jajeczka Cadbury Creme Egg to produkt kojarzony z Wielkanocą, a ta jak wiadomo jest świętem obchodzonym przez chrześcijan.

W najnowszym spocie Cadbury Creme Egg pojawiają się osoby różnej płci, wieku i o różnym kolorze skóry. Wszyscy delektują się nadziewanymi słodkościami. Jednak w końcówce spotu pojawia się para dwóch mężczyzn, którzy w pocałunku zjadają czekoladowe jajeczko od Cadbury.

 

Ta reklama oburzyła wiele osób jako uderzająca w uczucia religijne. Już ponad 26 000 osób podpisało petycję przeciwko spotowi Cadbury Creme Egg, która przedstawia całujących się dwóch mężczyzn. Twórcy petycji twierdzą, że video jest obraźliwe dla chrześcijan.

 

screen Cadbury/youtube

 

Petycja pojawiła się w serwisie CitizenGo i w jej opisie można przeczytać:

 

Decydując się na pokazanie pary tej samej płci, Cadbury’s najwyraźniej mają nadzieję wywołać kontrowersje i uniknąć krytyki, twierdząc, że wszelkie zastrzeżenia muszą być odrzucone pod pretekstem „homofobii” (…)

Cadbury’s doskonale zdają sobie sprawę z religijnego znaczenia Wielkanocy. Dlatego starają się narazić członkom wspólnoty chrześcijańskiej podczas najważniejszego święta w ich kalendarzu.*

 

Tymczasem rzecznik czekoladowego potentata ma zgoła inne stanowisko:

 

Jesteśmy dumni z naszej reklamy Golden Goobilee, która pokazuje wiele sposobów, na jakie każdy może cieszyć się Cadbury Creme Egg. Aby to zilustrować i pokazać radość, jaką dają nasze produkty, w reklamie pojawiła się prawdziwa parę dzieląca się jajkiem Cadbury Creme Egg.

 

Warto tu jednak zauważyć, że w spocie Cadbury, jajeczkami nie dzieli się żadna damsko-męska para, nie dzielą się też dzieci. Pojawia się tylko jedna para i to homoseksualna.

 

Zobacz też:

Trzech mężczyzn ma dwójkę dzieci. “Piekło urwało się z łańcucha”!

Kobieta pozuje z sercem zabitej żyrafy. To prezent na Walentynki! (FOTO)

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=MfykcmIAwx4

*cyt. www.independent.co.uk

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *