Katarzyna Bonda - kim jest jej mąż i czy ma dzieci? Jakie książki wydała?

Katarzyna Bonda to jedna z najpopularniejszych polskich pisarek. Jej powieści kryminalne są niezwykle wciągające i pełne zwrotów akcji. Nic więc dziwnego, że wielu czytelników jest ciekawych kim jest ta autorka. W sieci pojawiają się liczne zapytania dotyczące nie tylko jej kariery zawodowej, ale również życia prywatnego. Wiedząc o tym przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym znajdziesz najważniejsze informacje na jej temat.

Katarzyna Bonda - życiorys, wzrost, wiek i miejsce urodzenia

Katarzyna Bonda to polska pisarka pochodzenia białoruskiego. Urodziła się 26 sierpnia 1977 r. w Białymstoku. Wychowywała się w Hajnówce zaledwie 4 minuty spacerem od Puszczy Białowieskiej. Autorka od 5 roku życia grała na fortepianie. Lubiła również sport - grała w siatkówkę oraz pływała na kajakach. W Hajnówce ukończyła szkołę podstawową oraz ogólniak o specjalizacji z języka białoruskiego.

Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, na którym studiowała dziennikarstwo. Zdecydowała się także na studia ze scenopisarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. W wieku 28 lat spowodowała wypadek samochodowy ze skutkiem śmiertelnym za co otrzymała wyrok w zawieszeniu. Był to dla niej początek kariery pisarskiej - porzuciła wówczas pracę dziennikarki. Wiele osób pyta również o wzrost Katarzyny Bondy. W sieci możemy znaleźć informację, że autorka ma 165 centymetrów wzrostu.

Katarzyna Bonda - kariera

Katarzyna Bonda to bez wątpienia królowa polskiej literatury kryminalnej, która potrafi zaskakiwać, intrygować i trzymać w napięciu swoich czytelników. Swoją karierę zawodową zaczęła jednak od bycia dziennikarką. Przez 12 lat pracowała jako dziennikarka w różnych redakcjach, m.in. „Super Expressu”, „Newsweeka”, „Wprost” i TVP.

W 2004 roku zadebiutowała powieścią „Noc, która nie nadeszła”, która jednak nie odniosła większego sukcesu. Dopiero trzy lata później,ukazała się jej druga powieść, „Sprawa Niny Frank”, która zdobyła uznanie krytyki i czytelników, a także nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru. Była to pierwsza część serii o psychologu śledczym Hubercie Meyerze, który stał się jednym z najbardziej oryginalnych detektywów w polskiej literaturze kryminalnej. Seria ta liczy obecnie 10 tomów i jest kontynuowana.

W 2014 roku Katarzyna Bonda rozpoczęła nową serię kryminalną, zatytułowaną „Cztery żywioły Saszy Załuskiej”. Jest to tetralogia o profilerce policyjnej, która boryka się z własnymi demonami i próbuje rozwikłać skomplikowane zagadki kryminalne. Każda z części serii nawiązuje do jednego z żywiołów: powietrza, ziemi, ognia i wody. Katarzyna Bonda jest także autorką dwóch dokumentów kryminalnych: „Polskie morderczynie” i „Zbrodnia niedoskonała”, w których opisuje prawdziwe historie kobiet, które zabijały.

Katarzyna Bonda - rodzina

Katarzyna Bonda wychowywała się w religijnej rodzinie o białoruskich korzeniach. Jej mamą była Nina Załuska-Bonda. Przez lata pracowała w zakładach drzewnych a następnie w bibliotece. Była samodzielną osobą, która zawsze potrafiła postawić na swoim. Niestety, zmarła w wyniku choroby nowotworowej. Ojciec pisarki był tokarzem. Był o 8 lat młodszy od swojej żony co wówczas odbierane było za mezalians. Katarzyna Bonda ma brata, który jest od niej młodszy o cztery lata. Na temat mężczyzny nie udało nam się jednak znaleźć więcej informacji.

Katarzyna Bonda - stan cywilny. Kto jest jej mężem/partnerem?

O związkach Katarzyny Bondy mówi się dużo, ponieważ najczęściej niestety nie były szczęśliwe. Pierwszy związek Katarzyny Bondy, którego owocem była ukochana córka zakończył się dość burzliwie. Następnie autorka była związana z pisarzem Mariuszem Czubajem, jednak ta relacja również nie przetrwała próby czasu. Katarzyna związała się także z młodszym od siebie Remigiuszem Mrozem. Choć para nie jest już razem nadal pozostają w przyjacielskich relacjach.

Katarzyna Bonda - dzieci

Wiele osób zastanawia się, czy Katarzyna Bonda ma dzieci. Odpowiedź brzmi: owszem, Bonda jest matką. Posiada córkę Ninę, która obecnie jest już 16 letnią dziewczyną. Dziecko jest owocem jej związku z fotografem. Niestety, nie udało nam się ustalić kim jest i jak nazywa się ten mężczyzna. Bonda w wywiadach podkreślała, że nie planowała macierzyństwa, jednak bardzo ją rozwinęło.

Katarzyna Bonda - Facebook i Instagram

Pisarka doskonale zdaje sobie sprawę, że kontakt z czytelnikami ma wpływ na popularność kolejnych powieści. Dlatego też nie tylko uczestniczy w licznych spotkaniach autorskich, ale również wykorzystuje możliwości, które daje jej internet. Obecnie aktywnie prowadzi swoje profile na portalach społecznościowych - zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie. W przypadku Facebooka obserwuje ją obecnie 71 tysięcy osób. Profil na Instagramie cieszy się nieco mniejszą popularnością. Konto posiada bowiem 43,1 tysiąca obserwujących.

Katarzyna Bonda - ciekawostki z życia

Katarzyna Bonda jest osobą, która bardzo kocha zwierzęta a w szczególności psy. Już jako dziecko przyprowadziła do domu bezpańskiego owczarka, zdarzyło się jej także na boso w nocy przejść do kojca psów i to z nimi spędzić noc. Obecnie również jest opiekunką psa, z którym chętnie wychodzi na długie spacery.