Julia Wróblewska doświadczyła stygmatyzacji. Aktorka wystąpiła z ważnym apelem!

23-letnia Julia Wróblewska twierdzi, że doświadczyła stygmatyzacji z uwagi na swoją chorobę. Teraz młoda aktorka wystąpiła z ważnym apelem.

Julia Wróblewska od kilku lat boryka się z problemami emocjonalnymi. Aktorka przyznawała, że miewa ataki histerii, które są przerażające dla jej otoczenia. Podsumowując jeden z takich ataków powiedziała:

 

Ludzie mają za wariatkę, myślą że jestem niebezpieczna, nie chcą mnie znać

[więcej tutaj]

 

Wróblewska przyznała, że z uwagi na swoje zaburzenia była ofiarą stygmatyzacji.

 

https://www.instagram.com/juleczkaaa_jula/

 

Co to jest stygmatyzacja?

 

Stygmatyzacja to poczucie, że dana osoba z uwagi na swoje cechy (wiek, wygląd, pochodzenie, czy zdrowie psychiczne) jest w jakimś sensie gorsza oraz że ma pewne ograniczenia.

Stygmatyzacja może pochodzić ich innych ludzi (ich ocena naszej osoby), lub zostać przyjęta przez nas samych. Wówczas mowa jest o autostygmatyzacji.

 

Apel Julii Wróblewskiej

 

Julia Wróblewska wzięła udział w kampanii “Zobacz człowieka” i wystąpiła z apelem dotyczącym tego, by nie osądzać ludzi z problemami psychicznymi.

 

Nie osądzaj! Wspieraj osoby w kryzysie psychicznym. To hasło kampanii, pod którym podpisuję się obiema rękami. Doświadczyłam stygmatyzacji i doskonale wiem, jak czuje się osoba dotknięta chorobą. Starajcie się słuchać ludzi, to bardzo, bardzo ważne. Nie bagatelizujcie, nie odwracajcie głowy. Zobaczcie człowieka, a nie chorobę.

– napisała.

 

Więcej o kampanii na stronie: zobaczczlowieka.pl

 

https://www.instagram.com/juleczkaaa_jula/

 

https://www.instagram.com/p/ChIEu4nMKjH/

3 komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.