Jest skarga na pożegnalny materiał TVN’u o Kamilu Durczoku! [VIDEO]

O śmierci Kamila Durczoka informowały wszystkie media. Nie zabrakło też kilkuminutowego, pożegnalnego materiału w stacji TVN, gdzie dziennikarz pracował w latach 2006-2015.

Pożegnanie Kamila Durczoka w TVN (video poniżej) wywołało wielkie oburzenie wśród widzów. Na facebookowym profilu stacji pojawiło się już 1,5 tysiąca komentarzy:

 

Brak słów. Istnieje niepisana o zmarłych zasada- mówimy o Nich tylko dobrze a nie źle!!! A dlaczego??? BO Oni nie wstaną i się już nie obronią, !!!!! A kto z nas nie ma upadków? Nie nam oceniać innych!!!

 

Wstyd! Bardzo przykre! Kamil Durczok- Najlepszy. Profesjonalista. Człowiek z zaletami i wadami. Jak ja i wy!!!

 

Zero klasy. Nie ma co grysc sie w jezyk. Totalne scierwo to sklepalo, a drugie pozwolilo na transmisje. Dno i kilo mulu

 

Jak masz mówić źle o zmarłym, to nie mów wcale – wskazówka znana od lat ☝️. Ojjjjj pseudo koledzy, pseudo przyjaciele daliście się poznać w biedzie – niestety ze złej strony ☝️

 

https://www.facebook.com/Fakty.TVN/posts/4985066114859732

 

Dziś serwis Wirtualne Media poinformował, że do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęła skarga dotycząca tego materiału. Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy KRRiT powiedziała portalowi:

 

Wpłynęła 1 skarga indywidualna dotycząca „Faktów” TVN z 16 listopada 2021 r. (oczernianie osoby zmarłej – materiał po informacji o śmierci Kamila Durczoka)*

 

screen youtube/LuxsonTV
1,27 tys. subskry

 

Konkretnie chodziło o słowa:

 

Były też poważne zarzuty, które skutkowały załamaniem kariery i rozstaniem z TVN w 2015 roku. Raport wewnętrznej komisji potwierdził oskarżenia dotyczące mobbingu i wykorzystania seksualnego.

 

A także liczne nawiązania do problemu z alkoholem Kamila Durczoka. Obydwa te tematy w innych stacjach telewizyjnych zostały całkowicie pominięte, poza delikatnymi aluzjami o problemach dziennikarza. 

 

Obecnie KRRiT będzie analizować nagranie i ocenią, czy faktycznie doszło tu do naruszenia przepisów.

 

>>>Anna Popek zadrwiła z Kingi Rusin. Ale jej dogadała!

 

https://www.youtube.com/watch?v=R-I_t2GTDOI

 

* cyt. wirtualnemedia.pl

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.