Żaluzje do biura – na jaki materiał warto się zdecydować?

Podczas urządzania biura z pewnością kluczowe są dla Ciebie praktyczne rozwiązania. Jeśli jednak oprócz walorów użytkowych zależy Ci także na nietuzinkowym designie i nadaniu miejscu pracy niebanalnego wyglądu, postaw na żaluzje wewnętrzne!

Żaluzje jako element wystroju biura

Żaluzje to wymarzona osłona okien w biurze. Co prawda miejsce pracy powinno różnić się klimatem od domowego zacisza, ale nie oznacza to konieczności ograniczenia się wyłącznie do przeciętnych, najbardziej podstawowych sprzętów. Atmosfera sprzyjająca skupieniu nie musi być mdła i nijaka. Taka przestrzeń nie wpływa na poprawę produktywności w pracy. Żaluzje okienne mogą stać się idealnym rozwiązaniem, które nie tylko spełni funkcję ochrony przed słońcem, ale będzie świetną dekoracją. Sprawdź, jaki wariant wybrać do Twojego biura!

Żaluzje w stylu loftowym

Urządzając biuro, zadbaj, aby wystrój był zgodny z charakterem usług, jakie oferuje Twoja firma. Jeśli działalność związana jest z przemysłem, motoryzacją czy budownictwem, biuro wygląda adekwatnie, kiedy utrzymane jest w powściągliwym, surowym klimacie. Mocne akcenty, takie jak wyeksponowane cegły ścian, wzbogać modnymi, loftowymi dodatkami. W tej stylistyce kluczową rolę grają nieoczywiste materiały, takie jak beton czy metal. Dlatego aluminiowe żaluzje będą idealnym komponentem tak urządzonego biura. Wybierz te z charakterystycznym połyskiem, w ciemnozłotym lub czarnym kolorze – fantastycznie uzupełnią charakter całości.

Żaluzje to rodzaj praktycznego wyposażenia, który może wpłynąć na charakter całego pomieszczenia
Żaluzje to rodzaj praktycznego wyposażenia, który może wpłynąć na charakter całego pomieszczenia

Jakie żaluzje do gabinetów urody i biur podróży?

Zupełnie inny klimat pasuje z kolei do biur podróży czy gabinetów kosmetycznych. W takich miejscach dobrze jest zadbać o przytulność i można sobie pozwolić na nieco więcej luzu. Tematyczne dodatki, np. fotoobrazy w stylu beauty lub egzotyczne akcesoria, zawieś na ścianie w sąsiedztwie drewnianych żaluzji. Okna przysłonięte żaluzjami z drewna lub bambusu budują przyjemny, relaksujący klimat. Na tle odpowiednio zagospodarowanych ścian będą stanowiły doskonały element dekoracyjny! Sprawdź pełną ofertę żaluzji od Clicky.pl i wybierz wariant, który pomoże Ci osiągnąć upragniony aranżacyjny efekt.

Klimat wnętrza możesz zbudować, wykorzystując odpowiednie żaluzje
Klimat wnętrza możesz zbudować, wykorzystując odpowiednie żaluzje

Stylizacja żaluzji do biur prawnych i finansowych

Nieco inne wrażenie powinny sprawiać biura oferujące usługi prawne czy finansowe. Takie miejsca cechują powaga i profesjonalizm. Paleta barw wystroju powinna być zatem bardziej stonowana. Odpowiednie są naturalne materiały – tkaniny i drewno – jednak raczej w ciemnych kolorach. W oknach takich biur dobrze sprawdzają się drewniane, ciemnobrązowe żaluzje. Wybierz warianty w kolorze anyżowym, kakao czy trufli – idealnie skomponują się z klasycznym biurkiem i dyskretnymi, eleganckimi dodatkami. Ciemne elementy zrównoważ jasnymi płaszczyznami – niech ściany i podłogi będą w jaśniejszej, choć oczywiście niezbyt krzykliwej tonacji.

Żaluzje we wnętrzach korporacyjnych

Mając do zagospodarowania większą, korporacyjną przestrzeń, nie stroń od dekoracji. Eleganckie, precyzyjnie wykonane żaluzje oraz rośliny doniczkowe to klasyka, która urozmaici neutralne płaszczyzny sal biurowych. Nie pomijaj nawet takich detali jak żaluzje do kuchni czy pomieszczenia socjalnego – pracownicy bez wątpienia docenią dbałość o komfort użytkowania wspólnych przestrzeni.

Kluczowe jest zamontowanie żaluzji w salkach konferencyjnych – osłony okien zapewnią odpowiednie warunki do wyświetlania prezentacji z wykorzystaniem projektora czy rzutnika. Wykorzystaj żaluzje dzień–noc, które w kilka chwil zadbają o zaciemnienie salki i sprawią, że każda wyświetlana informacja będzie doskonale widoczna. Pamiętaj, że kompleksowe wyposażanie biura jest oznaką profesjonalizmu i korzystnie wpłynie na wizerunek Twojej firmy!