Pilne! Zakończono śledztwo w sprawie strzelaniny w domu Opozdów!

8 stycznia w Busku-Zdroju miała miejsce odsłona konfliktu Dariusza Opozdy z Małgorzatą Opozdą.

Rodzice Joanny Opozdy rozstali się, a pan Opozda ma nową, znacznie młodszą od siebie kochankę. Małgorzata Opozda chciała się dostać do jednego z budynków w Busku-Zdroju, należącego do ich rodziny.

 

Dariusz Opozda zaczął strzelać do własnej żony, do córki – Aleksandry Opozdy oraz do zięcia – Antka Królikowskiego [nagranie tutaj]. Z kolei pan Opozda twierdził, że całe zajście to była próba zamordowania jego samego.

 

https://www.instagram.com/antek.krolikowski/

 

17 stycznia buska policja zakończyła śledztwo w tej sprawie z artykułu 160 Kodeksu Karnego:

 

§ 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

Jak informuje asp. Justyna Konopka, zastępująca oficera prasowego komendy w Busku-Zdroju, w rozmowie z Super Expressem, materiał w tej sprawie przekazano 17 stycznia 2022 do prokuratury:

 

Dokumentacja dotycząca strzału została przesłana do prokuratury rejonowej w Busku-Zdroju. Sprawę przejmuje teraz prokuratura. Pozostałe postępowania w sprawach, które były zgłaszane, będą prowadzone u nas. Dla dobra postępowania nie mogę powiedzieć więcej.

 

Dalsze kroki w tej sprawie podejmie prokuratura. Tymczasem Joannie Opoździe zaproponowano ochronę policyjną.