Angela Gallo to australijska fotografka. Kobieta zajmuje się dokumentowaniem porodów. Fotografowała narodziny bliźniaków, z których jeden urodził się w worku owodniowym.
“Zdumiewające i zadziwiające. Jestem porażona i podniecona, widząc ten cud narodzin, a także magię życia i stworzenia” – tak Gallo podpisała zdjęcie, na którym widać noworodka w worku owodniowym.
Chociaż Gallo uczestniczyła jako fotograf w wielu porodach, to ten zrobił na niej największe wrażenie. Chłopczyk przyszedł na świat drogami natury. Miało to miejsce w 33. tygodniu ciąży.
Chłopiec urodził się jako drugie dziecko. Matka była w ciąży bliźniaczej. Jednak tylko on był otoczony workiem owodniowym. Jest to pęcherz, który jest workiem z płynem – bardzo dobrze zamkniętym.
Jaka jest rola worka owodniowego? Wody płodowe, które się w nim znajdują, tworzą naturalne środowisko dla dziecka w życiu płodowym. Chronią go przed urazami i drobnoustrojami, które znajdują się w organizmie matki. Worek ten stanowi też barierę i ochronę przed dźwiękami, wysokimi i niskimi temperaturami.
Zazwyczaj worek owodniowy sam pęka, kiedy zbliża się rozwiązanie. Inaczej było w przypadku porodu kobiety, którą fotografowała Angela Gallo.
Dzieci w nienaruszonym pęcherzu rodzą się bardzo rzadko, niezależnie od tego, czy to poród naturalny, czy cesarskie cięcie. Najczęściej są to wcześniaki. Takie dzieci przychodzą na świat raz na 80 000 porodów.
Zobacz też: Urodziła się 14 dni przed legalną aborcją! Tak wygląda 280-gramowy wcześniak
Źródło: WP parenting
Źródło zdjęcia: Facebook