Jeden jadł mięso, drugi przeszedł na dietę wegańską. Nie zgadniesz, CO stało się z ich libido!

Hugo i Ross Turner czyli The Turner Twins, to urodzeni w 1988 roku bliźniacy. Znani są z różnych ekstremalnych wypraw i podróży.

Bliźniacy wzięli też udział w 12-tygodniowym eksperymencie żywieniowym. Przed testem bliźniacy odżywiali się dosyć monotonnie. Na śniadanie jedlin tosty lub owsiankę, kanapki na lunch i jakąś wersję kurczaka, warzyw lub makaronu na kolację.

Tymczasem w ramach eksperymentu Hugo przeszedł na dietę wegańską, a Ross pozostał przy diecie mięsnej.

 

https://www.instagram.com/theturnertwiins/

 

I tak w czasie trwania eksperymentu Hugo nieco schudł i stracił też tkankę tłuszczową. Mężczyzna czuł też, że ma znacznie więcej energii podczas ćwiczeń i treningów. Miał też lepszą koncentrację i nie odczuwał popołudniowej senności.

 

Jedząc dietę wegańską, prawie trzeba rekompensować różnorodnością, więc jadłem pokarmy, do których tak naprawdę nie byłem przyzwyczajony.

– powiedział Hugo.

 

Ross, który przez 12 tygodni odżywiał się w tradycyjny sposób, nieco przybrał na wadze i zwiększyła się też jego tkanka tłuszczowa: z 13 na 15%. Jednak i tak jego dieta na czas eksperymentu była zdrowsza i bardziej zróżnicowana niż dotychczas.

Jak powiedział Ross, plan posiłków w tym eksperymencie był nieco bardziej zróżnicowany niż jego typowa dieta i niezwykle zrównoważony pod względem makroskładników, z kurczakiem, rybami, czerwonym mięsem, warzywami, nabiałem i zbożami.

 

Jeden z braci odczuł jednak zmiany w swoim libido. Był to Hugo, który odżywiał się produktami wegańskimi. Jak stwierdził, jego libido gwałtownie spadło:

 

Po prostu to zgubiłem – naprawdę nie wiem, co się stało.

– powiedział, dodając, że jego doświadczenie może nie mieć odzwierciedlenia dla innych.

 

Ross, który jadł mięso, u siebie nie zauważył żadnych zmian w tej kwestii.

 

źródło: insider.com