Edyta Górniak je mięso, ale… Zaskakujące wyznanie gwiazdy!

Odkąd zaczęła się pandemia koronawirusa, Edyta Górniak dzieli się ze swoimi fanami różnymi przemyśleniami i – nieraz – kontrowersyjnymi poglądami.

Co jakiś czas Edyta Górniak organizuje spotkania live ze swoimi obserwatorami i rozmawia z nimi na różne tematy. Podczas ostatniej rozmowy na żywo, zapytano ją o spożywanie mięsa.

 

https://www.instagram.com/edytagorniak/

 

Edyta Górniak stwierdziła, że jest “prawie” weganką, ale też że zdarza się jej jeść mięso. Uzasadnia to niedoborem białka lub zmęczeniem:

 

Czy jestem weganką? Właściwie już tak. Czasami zdarza mi się zjeść mięsko, kiedy na przykład jest bardzo zimno, albo czuję się bardzo zmęczona. Po prostu przyjmuję wtedy większą porcję białka.*

 

Gwiazda podzieliła się też swoim zaskakującym zwyczajem dotyczącym jedzenia mięsa czy ryb. Otóż spożywa je “rytualnie”:

 

…robię to rytualnie. To znaczy jeżeli jem mięso, nawet rybie, to zawsze dziękuję istocie, która poświęciła swoje życie dla mojego. Wtedy inaczej jestem w stanie przyjąć taki posiłek. Jeśli istota miała serce, jeżeli muszę spożyć, bo brakuje mi żelaza i jestem osłabiona i mogę ryzykować jakąś anemią, to zawsze dziękuję przed posiłkiem, że ta istota oddała swoje życie, żeby posilić moje komórki.*

 

Zwyczaj dziękowania za pożywienie i błogosławienia go, wywodzi się już z Biblii. Jednak słuchać wypowiedzi Edyty Górniak, w przypadku spożywania mięsa szuka on chyba jakiegoś “rozgrzeszenia” za to, że zjada istoty żywe.

 

>>>Ola Żebrowska pokazała swoją “dietę” pudełkową. Taką to każdy by chciał!

 

*cyt. fakt.pl

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.