Ceny VOD w Polsce. Sprawdzamy pakiety najpopularniejszych streamingów.

Filmy i seriale oglądane przez serwisy VOD coraz częściej zastępują klasyczną telewizję. Oglądamy co chcemy i kiedy chcemy, co jest bardzo wygodne. Problem pojawia się jednak, jeśli musimy wybrać którąś z platform VOD. Jednym z kryterium przy wyborze może być cena miesięcznej lub rocznej subskrypcji. Ile kosztują serwisy VOD w Polsce? Zapraszamy do lektury!

Ceny najpopularniejszych serwisów VOD – listopad 2023

Dziś możemy wybierać spośród kilkunastu serwisów VOD, które są dostępne w Polsce. Ich oferta różni się od siebie, podobnie jak cena za dostęp do VOD. Jakie są ceny VOD w Polsce:

  • Netflix kosztuje dziś co najmniej 29 złotych miesięcznie (jakość SD, 1 ekran). Za 43 zł miesięcznie obejrzymy treści równocześnie na dwóch ekranach i w Full HD. Netflix Premium kosztuje natomiast 60 zł miesięcznie i oferuje najlepszą jakość audio i wideo (4K, HDR, dźwięk przestrzenny Spatial Audio). Najdroższy pakiet pozwala otworzyć aplikację na 6 urządzeniach i oglądać jednocześnie na 4 ekranach.
  • miesięczny koszt Canal+ Online zależy od wybranego pakietu. Canal Plus Seriale i Filmy kosztuje 29 zł na miesiąc (228 zł za rok), a za Pakiet Podstawowy zapłacimy 54 złote miesięcznie (468 zł za rok). Możemy też za 648 zł za rok wykupić Canal+ Online w pakiecie z Polsat Sport Premium i Eleven Sports.
  • Disney+ możemy kupić w subskrypcji miesięcznej (za 37,99 zł) lub opłacić cały rok z góry. W tej drugiej sytuacji zapłacimy 379 zł i 90 groszy, dwa miesiące mamy więc gratis.
  • HBO Max to jeden z tańszych serwisów VOD. Miesięczny dostęp kosztuje 29,99 złotych, a opłacając cały rok z góry zapłacimy 234,99 zł.
  • AppleTV możemy przetestować za darmo przez siedem dni. Miesięczny abonament kosztuje 34,99 zł. Wielu użytkowników decyduje się jednak wykupić subskrypcję Apple One za 39,99 zł. Poza dostępem do VOD w AppleTV+ mamy tam Apple Music, dysk w chmurze iCloud i Apple Arcade.

To tylko niektóre z najpopularniejszych serwisów VOD w Polsce. Przed wyborem warto porównać ich cenę, ale także ofertę – bazę dostępnych filmów i seriali VOD.

Źródło: https://nano.komputronik.pl/n/apple-tv-cena-oferta/

Jaki jest najbardziej opłacalny VOD w Polsce?

Najpopularniejszym serwisem VOD na świecie i w Polsce bez dwóch zdań jest Netflix. Ma bardzo rozbudowaną bazę treści. Poza znanymi i lubianymi filmami i serialami, wśród których często pojawiają się nowości, Netflix tworzy też świetne produkcje oryginalne. Nie znajdziemy ich w innym miejscu. Na uwagę zasługują m.in. programy dokumentalne, które zbierają doskonałe recenzje wśród widzów. Netflix w podstawowym pakiecie jest niedrogi, możemy natomiast dopłacić do lepszej jakości obrazu i dźwięku. Nie każdy potrzebuje tej opcji, ofertę Netflixa możemy więc dostosować do swoich oczekiwań.

Cena za dostęp do Disney+ jest atrakcyjna, a znajdziemy tam mnóstwo ciekawych produkcji. Najbardziej zachwycone nimi będą dzieci, które obejrzą bajki Disneya i studia Pixar, a także liczne seriale i filmy dla młodszych widzów. Z pewnością Disney+ spodoba się też fanom uniwersum Star Wars. Oprócz kilkunastu filmów pełnometrażowych, w tym serwisie VOD znajdziemy też liczne seriale. Nie są dostępne w innym miejscu. To samo możemy zresztą powiedzieć o filmach i serialach z bohaterami Marvela – ich też zobaczymy aktualnie na Disney Plus.

Więcej informacji o cenie i ofercie Disney+: https://nano.komputronik.pl/n/disney-plus-w-polsce-cena-lista-filmow-i-seriali/

Jeśli nie masz pewności, który serwis VOD wybrać, wypróbuj jeden z nich przez miesiąc. Dzięki opcji kupienia dostępu tylko na jeden miesiąc możemy przetestować, jak działa konkretny serwis VOD. Jeśli oferta filmów i seriali Ci się spodoba, możesz opłacić abonament na rok, co pozwoli obniżyć koszty korzystania z serwisu.

Dlaczego jest tak dużo serwisów VOD?

Obecnie w Polsce możemy skorzystać z usług kilku naprawdę dużych serwisów VOD. Poza nimi istnieją też inne, a łączna liczba platform to kilkanaście. Dlaczego jest ich tak wiele? Poszczególne firmy konkurują ze sobą o klienta, oferując nam różnorodne treści. Niekiedy platformy VOD, jak Netflix, czy HBO Max, same produkują filmy, seriale i inne programy. Oferta w różnych serwisach VOD jest zróżnicowana – każdy musi zadbać o licencje na posiadane treści.

Poszczególne platformy z filmami i serialami VOD to po prostu niezależne firmy. Co roku na rynku pojawiają się nowe serwisy, inne natomiast zamykają swoją działalność. Czasami jeden film lub serial dostępny jest na kilku platformach jednocześnie. Wynika to po prostu z posiadanej przez każdy serwis bazy dostępnych filmów, tylko czasami serwis VOD ma treści na wyłączność.

Na naszym rodzimym rynku mamy też sporo lokalnych VOD, które oferują oryginalne i ekskluzywne materiały: https://nano.komputronik.pl/n/canal-plus-online-cena-pakiety-oferta/