Bliźniaczki URODZIŁY SIĘ w JEDNYM CIELE! Lekarze nie dawali im szans… DZIŚ MAJĄ 27 LAT! Zobacz niesamowite siostry syjamskie, które nie zostały rozdzielone.

Abigail i Brittany Hensel urodziły się 27 lat temu i o ich narodzinach usłyszał cały świat! Dziewczynki nie były zwykłymi bliźniaczkami, były siostrami syjamskimi, które wizualnie mają dwie głowy i jedno ciało! Ich rodzice po urodzeniu usłyszeli, że córeczki na pewno wkrótce umrą i żeby byli gotowi na cios, ale los miał dla dziewczyn inny plan i w tym roku świętują 27 urodziny!

 

Kiedy okazało się, że noworodki są silne i przeżyją, lekarze doradzali, aby rozdzielić córeczki – wiązało się to z ryzykiem, że jedna z nich umrze, a na to rodzice nie mogli się zgodzić. Siostry mają dwa kręgosłupy, dwa serca, trzy płuca, jedną parę nóg i jedną parę rąk.

 

Chociaż żyją w jednym ciele to są to dwie różne osoby. Dziewczyny mają inne zainteresowania, inne upodobania i zwyczaje.

Mimo swojej odmienności są niezwykle pogodne i wesołe, dlatego nie miały problemów w nawiązywaniu kontaktów. Mają przyjaciół na których mogą liczyć i którzy traktują je normalnie.

 

Życie w jednym ciele nie jest takie proste, każda z nich musiała nauczyć się kontrolować “swoją połowę”, ale tak aby tworzyły całość. Współpraca w ich wypadku jest jedynym rozwiązaniem na “normalne” funkcjonowanie, a trzeba pamiętać, że dziewczyny mają dwa różne mózgi.

 

Oczywiście dorastanie dziewczynek różniło się od rozwoju “zwyczajnych” dzieci. Trochę dłużej zajęło im chodzenie, poruszanie się i używanie kończyn. Starały się czerpać z życia tyle na ile mogą, bardzo lubią sport, więc pływanie, jeżdżenie na rowerze, czy bieganie nie jest im obce. Nawet prawo jazdy zdawały “osobno”. Skończyły studia, często podróżują.

 

Ich przypadek interesuje media, powstało kilka filmów dokumentalnych o ich przypadku, często udzielają wywiadów, a nawet brały udział w reality show.

 

Dziewczyny kończą 27 lat, ale lekarze nie obiecują, że ich zdrowie nie jest zagrożone. One starają się o tym nie myśleć i czerpać z życia pełnymi garściami.

 

Marzą o miłości i dzieciach. Skoro nie mogły żyć osobno, starają się żyć szczęśliwie razem, a co im życie przyniesie jeszcze się okaże.

 

źródło: popularne.pl, instagram.com, facebook.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *