BABCIA Lewandowskiej zostanie ŚWIĘTĄ?! Krewna Anny uratowała ponad 3000 dzieci w OŚWIĘCIMIU! Powstał o tym film – REŻYSEROWAŁA TEŚCIOWA ROBERTA!

Anna Lewandowska nigdy nie wstydziła się swojej wiary. Razem z mężem często powtarzali, że swoje szczęście zawdzięczają Bogu i sakrament małżeństwa ich w tym umocnił. Takie wartości wynieśli ze swoich domów, obie mamy zawsze przywiązywały uwagę do wiary swoich dzieci. W rodzinie Anny dodatkowo moc Boga potwierdzało życie ich krewnej, której proces beatyfikacyjny toczy się od 25 lat. Okazuje się, że cioteczna babka mamy Anny uratowała w Oświęcimiu ponad 3000 dzieci!

 

 

Stanisława Leszczyńska, bo o niej mowa była położną w obozie zagłady, gdzie odbierała porody więźniarek. Nie zmarło przy tym ani jedno dziecko, ani jego matka, a biorąc pod uwagę w jakich warunkach rodziły się dzieci i w jakim stanie fizycznym były rodzące kobiety to jest to cud. Mama Anny zna odpowiedź, dlaczego to się udawało. Maria Stachurska powiedziała “Życiu na gorąco”:

 

 

“Po zdanym egzaminie na położną zjawiła się w kościele Wizytek w Warszawie i złożyła przyrzeczenie, że jeśli straci choć jedno dziecko, natychmiast odejdzie z zawodu. Kilka lat po zakończeniu wojny żarliwą modlitwą uratowała niedającego już żadnych oznak życia noworodka. Towarzysząca jej lekarka stwierdziła, że nic z tego nie rozumie, i jeśli ktoś z obecnych przy porodzie osób wierzy w Pana Boga, to właśnie jemu należy za ten cud podziękować”.

 

 

Mama Anny marzyła o tym, aby powstał film o Leszczyńskiej i właśnie realizuje swoje marzenia. Nie było łatwo, bo kosztowało ją to dużo wysiłku, aby dotrzeć do żyjących świadków i wciąż brakowało pieniędzy na realizację filmu. Prawdopodobnie film “Położna” będzie można zobaczyć na wiosnę.

Mama Anny jest w posiadaniu unikalnych pamiątek i rękopisów po Leszczyńskiej, które otrzymała od nieżyjących już synów bohaterki. Pani Stachurska ma nadzieję, że film przyspieszy proces beatyfikacyjny jej ciotecznej babki. Chęć zrobienia filmu nie wzięła się u teściowej Roberta znikąd – mama Anny z zawodu jest kostiumografem i pracuje przy filmach dokumentalnych.

 

Postać Stanisławy Leszczyńskiej budzi zachwyt ludzi na całym świecie, ale wielu Polaków usłyszało o niej dopiero, jako ciekawostka o rodzinie żony Roberta Lewandowskiego. To nic nie szkodzi, ważne że wielu ludzi usłyszy o niesamowitej położnej, która uratowała ponad trzy tysiące noworodków w Auschwitz-Birkenau!

źródło: “Życie na gorąco”, youtube.com, instagram.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *