W rodzinie Anny Lewandowskiej jest święta? Zaskakująca informacja od trenerki!

Osobę Ani Lewandowskiej kojarzymy ze sportem, fitnessem czy zdrową dietą, ale raczej nie z kościołem czy sprawami duchowości.

Teraz jednak Anna Lewandowska podzieliła się zaskakującą informacją. Mama trenerki – Maria Stachurska – napisała książkę o swojej cioci Stanisławie Leszczyńskiej. Cioteczna prababcia Lewandowskiej była położną i w czasie wojny w obozie Auschwitz-Birkenau przyjęła około trzech tysięcy porodów.

 

Jak pisze Anna Lewandowska, trwa proces beatyfikacji Stanisławy Leszczyńskiej:

 

Kochani, jestem ogromnie dumna, że mogę Wam dziś przedstawić dzieło mojej MAMY – książkę o Stanisławie Leszczyńskiej, położnej z Auschwitz-Birkenau, której proces beatyfikacji rozpoczął się w 1993 roku. 

 

Trenerka tak mówi o bohaterce książki:

Stanisława Leszczyńska była ciocią mojej mamy i to właśnie dzięki mojej mamie możemy dziś poznać bliżej jej biografię, jej naprawdę trudną, ale niezwykłą historię. W książce znajdziecie wiele niepublikowanych wcześniej faktów i informacji o kobiecie, która nigdy nie straciła wiary ani poczucia sensu swojej pracy. Mamo, dziękuję i gratuluję!❤️

 

Ania Lewandowska i jej mama Maria Stachurska – https://www.instagram.com/annalewandowskahpba/

 

Książka Marii Stachurskiej nosi tytuł “Położna. O mojej cioci Stanisławie Leszczyńskiej. Pierwsza pełna biografia położnej z Auschwitz-Birkenau” i ukazała się nakładem wydawnictwa Burda Media.

 

https://www.instagram.com/p/CJOywQ3hXQ9/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *