Anna Mucha – kim jest ta znana aktorka? Wiek, dzieci i mąż

Anna Mucha to jedna z najbardziej charakterystycznych postaci polskiego show biznesu. Grała u największych mistrzów kina, występowała w serialach i innych produkcjach telewizyjnych. Swego czasu wywoływała również niemałe kontrowersje. Kto jest obecnym partnerem gwiazdy? W jakich najważniejszych filmach wystąpiła i gdzie studiowała? Zgromadziliśmy dla ciebie najważniejsze informacje.

Anna Mucha – życiorys, wiek i miejsce urodzenia

Anna Mucha to polska aktorka i celebrytka, która przyszła na świat w 1980 roku w Warszawie. Jest absolwentką jednego z najlepszych stołecznych liceów, czyli I LO im Stefana Batorego. Ukończyła również studia w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku socjologia.  W latach 2007-2009 przebywała w Nowym Jorku, gdzie uczyła się w szkole aktorskiej słynnego Lee Strasberga.

Od dzieciństwa wykazywała talent aktorski, chociaż w jej rodzinie nie było bezpośrednich inspiracji artystycznych. Anna Mucha grywała w przedstawieniach szkolnych, z których trafiła bezpośrednio na wielki ekran i to od razu do jednego z największych polskich reżyserów.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Anna Mucha (@taannamucha)

Anna Mucha – kariera

Debiut aktorki na dużym ekranie miał miejsce, kiedy miała zaledwie dziewięć lat. W filmie “Korczak” Andrzeja Wajdy wcieliła się w postać Sabinki, podopiecznej Janusza Korczaka. Jednak to rola Danki Dresnej w “Liście Schindlera” Stevena Spielberga okazała się punktem zwrotnym w jej karierze, przyciągając uwagę innych reżyserów. W kolejnych latach Anna Mucha występowała w znanych polskich filmach, takich jak “Panna Nikt”, “Młode Wilki 1/2” czy “Chłopaki nie płaczą”. Znaczącą rolę w jej karierze odegrały również spektakle w Teatrze Telewizji.

Od 2003 roku wciela się w postać Magdy Budzyńskiej w serialu “M jak miłość”, za którą pokochała ją szeroka publiczność. W latach 2010-2011 grała główną rolę w serialu “Prosto w serce”, gdzie odegrała bokserkę Monikę Milewską. Aktorka miała także udział w filmach takich jak “Och Karol 2”, “Wkręceni 2” i “Miszmasz, czyli kogel-mogel 3”. W 2016 roku pojawiła się w filmie “Pitbull. Nowe porządki”.

Anna Mucha zdobyła popularność również w telewizji, gdzie była reporterką programu “Dzień Dobry TVN”. Brała udział w show takich jak “Jak oni śpiewają” czy “Taniec z gwiazdami”, gdzie w parze z Rafałem Maserakiem zwyciężyła. Sukces ten zaowocował jej obecnością w jury programów “You Can Dance – Po prostu tańcz” i “Dance Dance Dance”.

Anna Mucha – rodzina

Mama Anny Muchy pracowała w marketingu, natomiast jej ojciec odnalazł się w życiu jako prawnik. Niestety, rodzice rozwiedli się, kiedy dziewczynka miała zaledwie trzy lata. Ojciec wyjechał za granicę i Anna przez wiele lat nie miała z nim bliskiego kontaktu. W jej wychowaniu aktywnie uczestniczyli za to dziadkowie. Dopiero po ukończeniu osiemnastego roku życia odbudowała więź z ojcem, do czego przyczyniła się ich wspólna podróż do Indii.

Anna Mucha – stan cywilny. Kto jest jej mężem/partnerem?

We wczesnych latach dwutysięcznych duże kontrowersje budził związek aktorki z showmanem i dziennikarzem, Kubą Wojewódzkim.

Dwa lata po ich rozstaniu, w 2009 roku Anna Mucha związała się z producentem programów telewizyjnych Marcelem Sorą, którego poznała na planie „Jak oni śpiewają”. Pomimo wielu spekulacji nie ma oficjalnego potwierdzenia tego, że para kiedykolwiek wzięła ślub.

Obecnie aktorka związana jest z Jakubem Wonsem, aktorem i reżyserem teatralnym. Razem współpracują przy produkcji spektaklu „Przygoda z ogrodnikiem”.

Anna Mucha – dzieci

Aktorka ma dwoje dzieci ze związku z Marcelem Sorą. Jej córka Stefania przyszła na świat w 2011 roku. Syn Teodor natomiast urodził się trzy lata później. Anna Mucha bardzo chroni prywatność swoich dzieci i nie udostępnia ich wizerunku w mediach społecznościowych. Gwiazda najwyraźniej wychodzi z założenia, że dzieci w przyszłości same zdecydują, czy chcą zostać osobami publicznymi.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Anna Mucha (@taannamucha)

Anna Mucha – Facebook i Instagram

Artystka jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Przede wszystkim na Instagramie @taannamucha, gdzie obserwuje ją prawie 100 tysięcy fanów. Aktorka wbrew pozorom nie przemyca w social mediach zbyt wielu informacji na temat swojego życia prywatnego. Znajdziemy tam natomiast wiele ciekawych zdjęć z jej podróży, informacje o nowych projektach a czasami także posty sponsorowane, które powstały w wyniku współprac reklamowych. Anna Mucha nie pojawia się na Facebooku. Widoczne w tym serwisie profile zostały założone przez jej fanów i są poświęcone karierze oraz życiu prywatnemu artystki.

Anna Mucha – ciekawostki z życia

W 2015 roku na rynku wydawniczym pojawiła się książka autorstwa Anny Muchy.  „Toskania, że mucha nie siada” to autorski przewodnik po ukochanym przez artystkę regionie Włoch. W książce pojawiło się wiele pięknych i inspirujących zdjęć. Anna Mucha jest również blogerką. Po urodzeniu drugiego dziecka aktorka rozpoczęła pisanie na tematy parentingowe. Jej blog powstał w ramach serwisu Mamadu.  Ponadto aktorka deklaruje się jako ateistka.