Syn Aleksandry Nieśpielak miał amputację. „Jak odwinęli opatrunek trzeba było mnie łapać.”

Syn Aleksandry Nieśpielak miał amputację. „Jak odwinęli opatrunek trzeba było mnie łapać.”

Aleksandra Nieśpielak (49 l.) to aktorka znana z seriali takich jak „Barwy Szczęścia”, „Złotopolscy”, „Ojciec Mateusz” czy „Klan”.

Niestety prawdopodobnie podczas zabawy z kolegami młodszy syn aktorki – Antonii (ur. 2008) – miał wypadek. Aleksandra Nieśpielak na facebooku opisała dramatyczne chwile.

 

https://www.facebook.com/aleksandraniespielak.official

 

14-latek oderwał sobie kciuk, była to więc tzw. urazowa amputacja. Pogotowie wezwali jego koledzy, jednak operatorzy nie chcieli wysłać karetki:

 

Jego koledzy (Filip i Michał) też dzielni nie dali się zbyć operatorowi 112 i przekonali go jednak, aby wysłał pomoc, bo widać kość i kciuk wisi.
Dyskusje z panem, który radził, aby zawinąć w koszulkę i pójść do szpitala, bo mało karetek szybko zweryfikowali, że to zbyt poważnie wygląda. Krew sika na boki, kość na wierzchu, młody leży.

 

W końcu chłopca zawieziono na SOR i wezwano matkę, która wówczas była w Łodzi. Gdy zobaczyła rękę syna, myślała, że zemdleje:

 

Pędziłam ile fabryka dała.
Diagnoza? Urazowa amputacja kciuka. Jak odwinęli opatrunek trzeba było mnie łapać.

 

W kolejnym wpisie Aleksandra Nieśpielak informowała, że kciuk został przyszyty. Aktorka nie zdradziła, jakie są dalsze rokowania co do ręki syna. Była jednak bardzo wdzięczna personelowi szpitala za pomoc, a kolegom syna za bardzo dojrzałe zachowanie.

 

>>>Pracownik pizzerii uratował 5 dzieci! Poruszające nagranie z pożaru!

 

https://www.facebook.com/aleksandraniespielak.official