Więcej niż tylko buty – Birkenstocki jako element filozofii życia

Francis Bacon mawiał, że sława jest jak rzeka: wynosi na wierzch przedmioty lekkie i nadęte, a zatapia ciężkie i solidne. Być może właśnie z tego względu klapki Birkenstock przez wiele lat pozostawały poza światem mody. Nigdy się do niego nie wpraszały. Stały i czekały na swoją kolej. Co więc sprawiło, że dziś brylują na ulicach światowych metropolii?

Trend alarm: zdrowie i wygoda

Buty Birkenstock nigdy nie zabiegały o uwagę. W końcu nie od dziś wiadomo, że dobra jakość i wygoda zawsze się obronią. W świecie, w którym królowały szpilki i koturny, niemieckie klapki i sandały zapewniały stopom odpoczynek. I zapoczątkowały zupełnie nowy trend: modę na zdrowie. Stąd było już bardzo blisko do świetnego wyglądu. Dlaczego? Chyba każdy najlepiej wygląda w butach, w których dobrze się czuje.

Podeszwa składająca się z kilku warstw korka, lateksu i juty, wyprofilowana na kształt odbicia stopy na piasku, wzniesienie dla palców i podwyższone obrzeże podeszwy zapobiegające przesuwaniu się stopy, a do tego możliwość dopasowania nie tylko długości, ale i szerokości butów – to chyba najpotężniejsze filary marki. To one pozwoliły stworzyć obuwie przyjazne stopom, które zapewnia odpowiednie podparcie i w związku z tym stymuluje właściwą postawę ciała.

Wśród kolekcji niemieckiej marki znajdziesz też buty Birkenstock EVA. Innowacyjne, mocno spienione tworzywo wyróżnia się wysoką sprężystością, dzięki czemu tworzone z niego klapki czy japonki doskonale odciążają stawy. Nie odkształcają się i są wyjątkowo lekkie. Efekt: nawet po całym dniu na nogach nie odczuwasz bólu stóp.

brikenstock

Klapki Birkenstock EVA są wygodne i niesamowicie praktyczne

Buty Birkenstock – ładne? Tak, bo inne niż wszystkie!

W przypadku Birkenstocków design wynika z wygody – nie odwrotnie. Niemieckie buty zajmują jednak wysoką pozycję w peletonie trendów, gdzie trwa wyścig projektantów w zakresie nowoczesnych koncepcji. Stonowane, proste, minimalistyczne klapki, sandały i japonki niemieckiej marki z pewnością wyróżniają się w tłumie. Buty Birkenstock w wielu wariantach i rozmiarach znajdziesz w sklepie Zdrowy But.

sandały damskie brikenstock

Japonki Birkenstock Gizeh w srebrnej odsłonie przyciągają uwagę i ujmują nietuzinkowym designem

Przyjazne dla stóp i dla środowiska

Od wielu lat marka promuje nie tylko zdrowie stóp, ale i zrównoważony rozwój. Zastosowanie nowoczesnych technologii produkcyjnych pozwala ograniczyć zużycie wody oraz odzyskiwać energię cieplną. Ukłonem w stronę środowiska jest produkcja butów z odnawialnych zasobów – korka i lateksu pozyskiwanego z drzew oraz juty będącej włóknem konopnym.

Na tym jednak nie koniec, ponieważ w butach Birkenstock możesz pójść krok dalej i… wybrać model wegański. Tego typu obuwie jest tworzone z myślą o osobach, które chcą wyeliminować ze swojego życia produkty odzwierzęce. Buty z serii Vegan znakomicie wpisują się w filozofię, która zdobywa coraz szersze grono zwolenników. A dodatkowo pozwalają zrobić coś dobrego dla tych, których często pozbawia się prawa głosu.

Buty na lata

Birkenstocki rewelacyjnie wpisują się też w filozofię less waste. Nie bez powodu mówi się, że są obuwiem na lata. Jeśli będziesz o niej właściwie dbać, będą Ci zapewniać komfort przez wiele sezonów. Jak wyczyścić Birkenstocki? Do pielęgnowania pasków ze skóry lub tworzywa wystarczy użyć miękkiej zwilżonej ściereczki. Do czyszczenia zamszowych wkładek można użyć miękkiej szczotki. Jeśli będziesz dbać o swoje buty, zapobiegniesz pojawianiu się trwałych zabrudzeń i śladów stóp.

W butach Birkenstock możesz przejść naprawę tysiące kilometrów. Możesz pójść w nich na spacer i na zakupy. Możesz założyć je na imprezę – idąc śladem Frances McDormand, która do szykownej czerwonej sukienki od Valentino założyła żółte Arizony i tak zaprezentowała się na rozdaniu Oscarów. Możesz zrobić wszystko, co dobre dla Ciebie i otaczającego Cię świata.