W Brazylii powstała kontrowersyjna rzeźba. Tak, to co co myślicie!

W Brazylii, w miejscowości Pernambuco powstała zajmując 30 metrów kwadratowych rzeźba.

Mieszkańcy Brazylia z pewnością nie są zwolennikami w dziedzinie przełomowych inicjatyw. Satyryczne wystawy poświęcone religii i Jezusowi spotykały się z prawdziwymi krucjatami i  nalotami na pomieszczenia, w których takie prace były wystawiane. Czasem kończyło się nawet nakazami zamknięcia ekspozycji.

Jednak rzeźbiarka Juliana Notari chciała rozpocząć dyskusję na temat przemocy i płci, „problemów”, „które dziś stają się coraz bardziej naglące, ponieważ pojawiają się ponownie w niepokojącym tempie”. Zdaniem artystki, jej stawia pytanie o relacje między naturą a kulturą w fallocentrycznym i antropocentrycznym społeczeństwie zachodnim.

Rzeźba Juliany przedstawia gigantyczną waginę, co dla wielu osób może być szokujące. Jednak są i zwolennicy takiej twórczości:

 

Chociaż rozumiem kontrowersje związane z tą pracą, czy nie jest miło zobaczyć coś innego niż te wszystkie falliczne rzeźby na całym świecie, pejzaże i widoki miast, które zostały wyprodukowane … na zawsze?

– czytamy na Twitterze

 

Juliana Notari swoim dziełem nawiązuje do klimatu nietolerancji, który powstał od czasu objęcia prezydencji przez Bolsonaro w Brazylii. Jak na razie jej praca wywołuje bardzo rozbieżne reakcje, od zachwytu do wulgarnych komentarzy.

 

>>>Szokująca bajka. “John Dillermand” opowiada o męskim… (VIDEO)

 

 

źródło: https://www.repubblica.it/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *