Ten śnieg to są chemikalia, kwasy i plastiki. Czy w Hiszpanii spadł plastikowy śnieg?

W Hiszpanii spadł śnieg, a w wielu miejscach notowano rekordowe opady.

Jedna z Polek mieszkających w Katalonii twierdzi, że “ten śnieg to są chemikalia, kwasy i plastiki”. Na krążącym w internecie nagraniu, kobieta pokazuje jak podpala bryłkę śniegu zapalniczką. Jednak śnieg nawet się nie topi, nie kapie, pojawia się zatem zaczernienie i nieprzyjemny zapach.

Stąd też wniosek Polki, że śnieg jest sztuczny. Tę tezę odniosła do pandemii koronawirusa. Zdaniem mieszkanki Katalonii podobnie jak ze śniegiem, oszukiwani jesteśmy w kwestii koronawirusa.

 

podpalanie śniegu – youtube/Nyguss

 

Zagadkę “sztucznego”, bo palącego się śniegu wyjaśnia jednak serwis twojapogoda.pl:

 

Okazuje się, że czernienie kulki śnieżnej to zupełnie normalne zjawisko, które wcale nie wskazuje na to, że śnieg jest plastikowy. To zwyczajna reakcja chemiczna. Zapalniczki są napełniane łatwopalnym gazem, najczęściej butanem.

W wyniku niepełnego spalania tego gazu powstaje sadza, która w postaci miniaturowego pyłu osadza się na śnieżynce. Jednak dlaczego śnieżna kulka nie roztapia się pod wpływem ciepła? Zbity śnieg zawiera dużo wody, która ogranicza jego roztapianie się.

 

Zastanawia nas, czy Wy też próbowaliście kiedyś podpalać śnieg i z jakim efektem? Oraz, jaki interes miałaby Hiszpania w zaśnieżaniu swojego kraju…?

 

>>>Córka Karoliny Ferenstein- Kraśko na urodziny otrzymała prawdziwy dar!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *