Świąteczne radości dla dzieci: prezenty na Wielkanoc ćwiczące motorykę dużą

Szukasz pomysłu na prezent wielkanocny dla dziecka? Zamiast zabawek militarnych, świecących pluszaków czy wydających głośne dźwięki gadżetów elektronicznych wybierz akcesoria ćwiczące motorykę dużą. W tym poradniku znajdziesz propozycje takich upominków – prezentów, które wspierają rozwój kondycji fizycznej dziecka.

Prezenty od zajączka – nowa tradycja czy fanaberia?

Choć zwyczaj obdarowywania się prezentami z okazji świąt Wielkiej Nocy nie jest tak rozpowszechniony jak z okazji Bożego Narodzenia, z każdym rokiem zyskuje na popularności. W Polsce nie brakuje zarówno zwolenników, jak i przeciwników tej tradycji, a decyzja o tym, czy ją kultywować, zależy tylko od Ciebie. Dobrym pomysłem jest kupienie dzieciom praktycznych upominków, np. zabawek wspierających rozwój motoryczny najmłodszych. Takie gadżety sprawią maluchom więcej radości i będą zdecydowanie lepszym wyborem niż niezdrowe słodycze dostępne w marketach.

Personalizowana lalka Metoo

Personalizowana lalka Metoo

Pomysłowe i praktyczne prezenty na Wielkanoc dla dzieci

Brakuje Ci pomysłu na upominek od zajączka, który będzie jednocześnie atrakcyjny dla malucha i praktyczny? Świetnym podarkiem może być np. projektor mający kilka funkcji: będący lampką nocną i gadżetem, który pomaga wyciszyć się przed snem. Z kolei dołączona do niego grzechotka zachęca dziecko do zabawy w ciągu dnia. Inny pomysł to kultowa lalka Metoo – miękka, kojąca przytulanka i zarazem doskonała towarzyszka zabaw. Przejrzyj te i inne prezenty na Wielkanoc dla dzieci w Pastelove

 

Znasz dziecko, które lubi się nudzić? My też nie, dlatego mamy dla Ciebie kilka propozycji upominków, które podniosą szanse na to, że maluch odda się przyjemnej, wciągającej zabawie. Każdy aktywny szkrab będzie zachwycony, jeśli otrzyma nowoczesny pojazd. Zadbaj, by był przystosowany do wieku dziecka i jego umiejętności. Rower biegowy, hulajnoga i jeździk to zaledwie kilka przykładów takich zabawek: co istotne, nie tylko zajmą one malucha na dłużej, ale także poprawią jego koordynację ruchową.

Rowerek dwukołowy Milly Mally

Rowerek dwukołowy Milly Mally

Prezent na zajączka dla 2-latka sprzyjający prawidłowemu rozwojowi

W przypadku 2-latka dobrym pomysłem na wielkanocny prezent jest pluszowy plecak, na przykład podpisany imieniem. Taki upominek jest praktyczny – dziecko może zabrać go ze sobą, gdziekolwiek się uda, np. na weekend u dziadków czy na plac zabaw. Plecaczek wspiera też rozwój maluchów. W jaki sposób? Personalizacja podkreśla przynależność przedmiotu do małego właściciela, buduje poczucie niezależności, własnej wartości i odpowiedzialności.

Prezent na Wielkanoc dla 4-latka: zabawki, które wspierają ogólną sprawność ruchową

Taki plecak możesz podarować także 4-latkowi: dziecku w tym wieku jeszcze bardziej spodoba się spersonalizowany model! Starszakowi do gustu przypadną prezenty ćwiczące motorykę dużą, czyli – najogólniej mówiąc – sprawność fizyczną, np. drewniany rower z antypoślizgowymi rączkami i regulowanym siodełkiem, model biegowy ułatwiający ćwiczenie równowagi albo poręczna trójkołowa hulajnoga.

Dlaczego na upominki wielkanocne dla dzieci warto wybierać zabawki motoryczne?

Powodów, dla których klasyczne zabawki warto zastąpić akcesoriami motorycznymi, jest co najmniej kilka. Przede wszystkim zachęcają one najmłodszych do aktywności fizycznej, która w dobie tabletów i serwisów streamingowych z bajkami jest często bagatelizowana. Ponadto takie gadżety pomagają dziecku koordynować ruchy, wspierają rozwój mięśni i funkcji poznawczych. Na koniec najważniejsze: zapewniają najmłodszym mnóstwo bezcennej radości!