Rosyjski gubernator drwi z Polski! “co to za pranie mózgu!”

Obwód Kaliningradzki to położony nad Morzem Bałtyckim region Rosji – graniczy z Polską i Litwą.

Tak jak i w całej Rosji, w obwodzie kaliningradzkim rośnie bezrobocie, w sklepach brakuje towarów, a ceny są coraz wyższe. Mieszkańcy obwodu nie mogą też pojechać do Polski na zakupy, jak robili to wcześniej.

 

Polska i Litwa nie wydają wiz Rosjanom, przez co mają oni “zepsute wakacje”. Niedawno jednak w wielką pompą ogłoszono nowe loty to Turcji – jednak są droższe o 30-60% niż wcześniej.

 

Wszystko to budzi niezadowolenie społeczeństwa, a gubernator obwodu Kaliningradzkiego tłumacząc sytuację, uderzył w Polskę.

 

Anton Alichanow fot. https://twitter.com/BVMWeV/status/931154655534600192

 

29 kwietnie gubernator Anton Alichanow wystąpił na regionalnym zgromadzeniu ustawodawczym. W swojej wypowiedzi odniósł się do “szeregu nieprawdziwych publikacji”, jakie jego zdaniem pojawiają się w polskich mediach.

 

Alichanow nawiązał do uruchomienia nowych połączeń do Turcji:

 

Teraz naszym głównym zadaniem jest powiedzieć całemu krajowi, że do Kaliningradu można latać bezpiecznie. Polacy z karabinami maszynowymi nie chodzą tu po ulicach. Czasami po prostu czytam jakieś bzdury. Czytam prasówki z polskich mediów i po prostu myślę: co to za pranie mózgu! Biedni są ci Polacy, którzy w to wierzą*

– kpił gubernator Kaliningradu.

 

Polecamy:

We Wrocławiu sprzedają gofry w kształcie genitaliów. Zobacz zdjęcia!

 

 

cyt. wp.pl

2 komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.