Renata Dancewicz nie skorzystała z propozycji TVP, jednak jest jedno “ale”!

Renata Dancewicz to aktorka, która zagrała w wielu filmach i serialach, jednak teraz najbardziej kojarzona jest z roli Weroniki Wilk z serialu “Na Wspólnej”.

W tej produkcji Renata Dancewicz występuje już od 2003 roku, co daje jej stałe zatrudnienie, ale pozwala też na udział w innych projektach. 

Niedawno aktorka została zaproszona do współpracy z Telewizją Polską, lecz odmówiła. O tym zdarzeniu opowiedziała w rozmowie z Plejadą.

 

https://www.instagram.com/fdrpkis/

 

Dancewicz przyznała, że jest osobą, która chce wyrażać własne poglądy, choć wie, że przez to może stracić finansowo:

 

Niektóre aktorki zabierają głos, a inne nie. To ich wybór. Mnie nie definiuje zawód, który uprawiam. Przede wszystkim jestem obywatelką.(…)

 

Wiadomo, że jeśli zabiera się głos w sprawach światopoglądowych, to wtedy nie będzie się niczego reklamowało. Żeby nie wystraszyć reklamodawców trzeba mieć wizerunek bez skazy i nie dotykać kontrowersyjnych tematów. Dla mnie jest to płytkie.

 

Jednak mimo zdecydowanych poglądów politycznych, Renata Dancewicz zaproponowano współpracę z TVP:

 

Ostatnio dostałam propozycję, żeby wziąć udział w castingu do nowego projektu TVP, ale odmówiłam. (…)

 

Bo to, co teraz dzieje się w Telewizji Polskiej, jest naprawdę… widowiskowe. Jeśli mam wybór, nie chcę brać w tym udziału.

 

Tak więc aktorka odmówiła, jednak jest jedno “ale”:

 

Nie wiem, czy zachowałabym się tak samo, gdybym nie miała za co żyć i to byłaby moja jedyna szansa na zarobek. Może i bym się zgodziła. W końcu jestem tylko aktorką. Ale dopóki nie muszę tego robić, to nie robię

 

Widać więc, że choć Dancewicz “dumnie” odrzuciła propozycję z TVP. Jednak jej decyzja byłaby inna, gdyby aktorka była w trudnej sytuacji finansowej.

Cóż… przynajmniej jest szczera! 🙂

 

>>>Problemy Bohosiewicz w Dubaju. Trzeba było wzywać CIA!

 

cyt. plejada.pl