Ratownicy z PAKISTANU podjęli OSTATECZNĄ decyzję w sprawie WYPRAWY po Tomasza MACKIEWICZA! Podali POWODY odwołania AKCJI!

Ratownicy z Pakistanu, którzy mieli wyruszyć z akcją ratunkową na Nanga Parbat w celu sprowadzenia z góry Tomasza Mackiewicza podjęli dramatyczną i raczej ostateczną decyzję. Na oficjalnej stronie Pakistan Mountain News na Facebooku pojawiła się informacja o zaniechaniu wyprawy. Z początkowych informacji wynikało, że po polskiego himalaistę miała wyruszyć 8-osobowa grupa, tak się jednak nie stanie. W opublikowanym liście podano powody odwołania akcji. Główny to ten “że okno czasowe na wyprawę ratunkową zostało zamknięte”.

 

 

Jednym z członków zespołu miał być Pakistańczyk Hassan Jaan, jeden z bardziej doświadczonych himalaistów, który w 2014 roku zdobył K2. Mężczyźni nie robili sobie większych nadziei na sprowadzenie Polaka żywego, jak się okazało teraz, nie ma nawet możliwości na zabezpieczenie i zniesienie ciała Tomasza Mackiewicza z Nanga Parbat.

 

 

Choć od początku było wiadome, że Tomasz Mackiewicz nie przeżył samotnie tak długiego czasu w górach, to jednak wielu w tym rodzina liczyło na to, że uda sprowadzić choćby ciało polskiego himalaisty do kraju. Decyzja ratowników z Pakistanu rozwiała je jednak bezpowrotnie.

fot. facebook.com

 

źródła: fakt.pl, foto youtube.com, facebook.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *