Piloci zostali zwolnieni z pracy. Trudno uwierzyć, CO robili na pokładzie!

Dwaj piloci włoskich linii lotniczych ITA Airways zostali zwolnieni z pracy.

Powodem zwolnienia pilotów był incydent, jaki miał miejsce 30 kwietnia. Jednak dopiero teraz podano do wiadomości okoliczności zdarzenia.

 

https://www.facebook.com/ITAAirways

 

Tego dnia samolot włoskich linii lotniczych leciał z nowojorskiego lotniska JFK International do Rzymu. Samolot wystartował po południu i gdy znajdował się nad Francją utracono kontakt z pilotami.

Centrum radarowe z Marsylii nie mogło się skontaktować z załogą. Nadzorcy lotów przeżyli chwile grozy i włączyli alarm terrorystyczny. Obawiali się bowiem, że samolot mógł zostać opanowany przez terrorystów.

 

Sprawa okazała się być jednak bardziej trywialna. Niemniej jednak trudno uwierzyć w to, co piloci zrobili na pokładzie. Ponoć jeden z nich miał mieć “odpoczynek kontrolowany”. Drugi jednak zamiast czuwać, także zasnął! Tym samym przez pewien czas, samolot nie był sterowany ani kontrolowany przez pilotów.

 

Finalnie samolot wylądował bezpiecznie w Rzymie, załoga jednak poniosła konsekwencje. W trakcie trwającego później śledztwa, jeden z nich twierdził, że winna była awaria radia. Jednak zeznania pilotów nie były spójne i w efekcie obydwaj stracili pracę.

 

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.