Odebrano im dzieci. Powodem była waga!

Odebranie rodzicom dzieci to bardzo drastyczny krok. Służby socjalne podejmują takie decyzje w drastycznych przypadkach.

Gdy w danej rodzinie pojawia się przemoc, wykorzystywanie seksualne, nałogi czy też rażące zaniedbania dotyczące opieki, można podjąć decyzję o odebraniu dzieci rodzicom.

 

Mało kto jednak pomyślałby, że powodem może być waga dzieci. W końcu jedzenie to naturalna sprawa. Jednak jemy nie tylko z powodu głodu, ale też w ramach nagrody, pocieszenia, rozładowania stresu czy nudy.

 

Nadmierna otyłość stała się więc powodem rodzinnego dramatu. Rodzice zignorowali wytyczne opieki społecznej. Zgodnie z zaleceniami miały zacząć ćwiczyć na siłowni, ograniczyć jedzenie, stosować dobraną dietę i raportować swoją wagę poprzez aplikację.

 

zdjęcie ilustracyjne – pixabay

 

Do tej sytuacji doszło w brytyjskim hrabstwie West Sussex. W zeszłą środę zapadł wyrok wobec rodziców, którzy ignorowali sprawy zdrowia swoich dzieci.

 

Jak podaje Polsat News, sędzia Gillan Ellis podsumowała:

 

Wszyscy zgodzimy się, że to bardzo smutna i niecodzienna sytuacja. Mamy do czynienia z przypadkiem kochającej rodziny, która zaspokaja wiele potrzeb dzieci. Władze jednak obawiają się, że rodzice nie są w stanie spełnić potrzeb zdrowotnych dzieci, które mają znaczną nadwagę. Para jest niezdolna do poradzenia sobie z tą chorobą.

 

W efekcie otyłe dzieci trafiły do rodziny zastępczej na “dłuższy okres”.

 

Zobacz też: Wygląd brzucha Kasi Cichopek zaskoczył fanów. Nie spodziewali się, że aktorka ma…! (FOTO)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *