Ludzie padali w kościele! Powodem nie była moc Boża tylko…

Ludzie padali w kościele! Powodem nie była moc Boża tylko…

W kościele w miejscowości Hubenice (woj. małopolskie) doszło do nietypowego zdarzenia. Na miejsce zostały wezwane Służby.

W nurtach charyzmatycznych mówi się o podaniu pod mocą Bożą, lub pod mocą Ducha Świętego. Jednak w kościele w Hubenicach sytuacja miała mniej duchowy charakter. W sobotę (13.02.2021) przed południem zasłabło aż 7 osób, a trzy z nich trafiły do szpitala.

 

Jak informuje OSP KSRG Hubenice- Kozłów, w kościele doszło do zatrucia tlenkiem węgla:

 

Ze względu na kubaturę obiektu i fakt, że w każdym miejscu czujniki wskazywały stężenie Tlenku Węgla potrzebny był dodatkowy wentylatory oddymiający. Dlatego też, został zadysponowany zastęp z OSP Szczucin SLRR wraz z wentylatorem. Wszyscy strażacy pracujący w środku obiektu musieli używać Aparatów Ochrony Dróg Oddechowych. 👨‍🚒👮‍♂️👨‍⚕️
Była to trudna i wymagającą skupienia akcja. Na całe szczęście wszystko skończyło się dobrze.

 

strażacy w kościele – https://www.facebook.com/OSP-KSRG-Hubenice-Koz%C5%82%C3%B3w

 

Staż Pożarna informuje że:

 

W sumie poszkodowanych było 7 osób. 3 nieprzytomne ewakuowane i przetransportowane do szpitala przez ZRM, pozostałe osoby były podtrute tlenkiem w trakcie ekwakucji poszkodowanych. Zostały przebadane przez ZRM na miejscu i poinformowane o dalszych krokach.

 

Łącznie w działaniach na terenie kościoła w Hubenicach brało udział 32 strażaków.

 

Uważajmy na czad! Nazywany jest cichym zabójcą, ponieważ jest bezbarwny i bezwonny. Następstwem wdychania czadu może być zawał serca i śmierć.

 

Zobacz też: Dziennikarz TVN’u trafił do szpitala. Śniadanie zrobiło na nim duże wrażenie! (FOTO)