Naukowcy nie mają WĄTPLIWOŚCI! SPRZĄTANIE poważnie szkodzi naszemu ZDROWIU! Sprawdź dlaczego!

Samo sprzątanie nie jest w sobie niebezpieczne, lecz groźne jest to, że używamy do tego wielu detergentów, które zawierają niebezpieczne substancje dla naszego zdrowia. Wyniki badań jakie przeprowadzili naukowcy z Uniwersytetu w Bergen (Norwegia) nie pozostawiają wątpliwości. Składniki środków czystości szkodzą nam tak samo jak paczka papierosów. Badania przeprowadzono na ponad 6 tysiącach osób w średnim wieku.

 

 

Schorzenia na jakie jesteśmy narażeni to min.uszkodzenia płuc. Eksperci podczas przeprowadzonych testów dowiedli również, że osoby, które regularnie przez niemal 20 lat korzystały z detergentów mają zdecydowanie mniejszą pojemność płuc od ludzi, którzy używali ich rzadziej. Dotyczy to szczególnie kobiet sprzątających w domu, jak i tych, które wykonują zawód sprzątaczki. O dziwo środki te nie mają żadnego wpływu na płuca panów, którzy są zdecydowanie mniej wrażliwy na szkodliwe opary

 

 

 

Naukowcy z Norwegii dowiedli również iż długotrwałe narażanie organizmu na kontakt ze środkami czystości może doprowadzić do  nieodwracalnych zmian w organizmie. Substancje, które mają działanie silnie żrące, tj. amoniak czy wybielacz mogą doprowadzić do zwłóknień w tkance płucnej. Wyniki badań zamieszczono w czasopismach medycznych, min. w Critical Care Medicine.

 

 

źródła: dailymail.co.uk, foto pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *