Naukowcy wymienili główny błąd w walce z tłuszczem brzusznym

Naukowcy wymienili główny błąd w walce z tłuszczem brzusznym

Arina Skomnaya, dietetyk i trenerka fitness wymieniła główny błąd, jaki ludzie popełniają w walce z tłuszczem brzusznym.

Według niej, wielu ludzi próbuje spalić tłuszcz za pomocą bodyflexu – systemu łączącego specjalne oddychanie z aktywnym udziałem przepony i statycznymi ćwiczeniami dla różnych grup mięśni. Jednak dietetyk zauważyła, że to nie wystarczy, aby zacząć się odchudzać.

Skomnaya podkreśliła, że aby pozbyć się tłuszczu z brzucha konieczne jest odpowiednie odżywianie się i ćwiczenia.

Jednocześnie specjalistka zaznaczyła, że same ćwiczenia ciała bodyflex mogą być bardzo skuteczne, ponieważ pomagają wzmocnić mięśnie i stymulują zdrowy metabolizm, ale nie spalają one tłuszczu.

„To nie będzie walka z nadmiarem tłuszczu, kiedy siedzisz na kanapie i oddychasz. Przy ciągłych ćwiczeniach oddechowych całe ciało pracuje, ciało jest w stanie aktywnym, metabolizm jest normalizowany, ale nie spalanie tłuszczu” – wyjaśniła Skomnaya.

Wcześniej sportowiec, trener osobisty i kierownik centrum fitness w Monachium w Niemczech wymienił trzy główne błędy, które uniemożliwiają utratę wagi w obrębie jamy brzusznej.

Według Ozgura Gunesa, wiele osób błędnie uważa, że ​​spożywanie węglowodanów wieczorem powoduje przybieranie na wadze. Drugim powszechnym błędnym przekonaniem, które podkreślił, jest to, że w walce z tłuszczem brzusznym należy unikać tłuszczu.

 „Wręcz przeciwnie, bardzo ważne jest włączenie do diety zdrowych tłuszczów” – podkreślił.

Źródło: Sputnik

Zdjęcie: Pixabay