Małgorzata Ostrowska Królikowska – kim jest znana aktorka? Dzieci, rodzeństwo i mąż

Małgorzata Ostrowska Królikowska to jedna z tych aktorek, które mimo upływu lat cieszą się ogromną popularnością i sympatią wśród widzów. Wielu internautów poszukuje informacji na temat jej kariery oraz życia prywatnego. Wiedząc o tym przygotowaliśmy krótkie zestawienie najważniejszych informacji. 

Małgorzata Ostrowska Królikowska – życiorys, wiek, wzrost i miejsce urodzenia

Małgorzata Ostrowska Królikowska urodziła się 22 października 1964 roku w Opolu Lubelskim. W 2024 roku skończy 60 lat. Jeśli chodzi o jej wzrost w sieci znajdziemy informację mówiącą, że ma 172 cm wzrostu. Wychowywała się w rodzinie o głębokich tradycjach kulturalnych i artystycznych. Już jako dziecko przejawiała zainteresowanie sztuką, a jej pasją była aktorstwo. To właśnie wtedy zrodziła się w niej marzenie o występowaniu na scenie i w filmie. Wspomina, że często organizowała małe przedstawienia dla rodziny i przyjaciół, udowadniając swoje umiejętności aktorskie. Jej rodzice, widząc jej talent, wspierali ją w realizacji tych marzeń. W wieku 18 lat Małgorzata Ostrowska-Królikowska podjęła studia na wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, gdzie rozwijała swoje umiejętności aktorskie i zdobywała wiedzę potrzebną do kariery na scenie i przed kamerą.

Małgorzata Ostrowska Królikowska – kariera

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, to wybitna polska aktorka telewizyjna, teatralna i filmowa. Po ukończeniu studiów aktorskich w 1987 roku wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, zagrała kilka ról epizodycznych w filmach, takich jak “Rozmowy kontrolowane” i “In flagranti”, oraz wystąpiła przede wszystkim w pojedynczych odcinkach popularnych seriali. Jednak to rola Grażynki Lubicz w telenoweli “Klan” przyniosła jej największą popularność. W latach 1998-2024 występowała również w Teatrze Polskim we Wrocławiu. W 2010 roku wystąpiła w krótkometrażowym filmie “Noc życia”, wyreżyserowanym przez swojego syna Antoniego, do którego muzykę skomponował drugi syn, Jan. Wiosną 2024 roku uczestniczyła w 14. edycji programu “Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” w telewizji Polsat. Jej wszechstronna kariera obejmuje zarówno role filmowe, jak i teatralne, a jej talent zdobył uznanie widzów i krytyków.

Małgorzata Ostrowska Królikowska – rodzina

O rodzinie Małgorzaty Ostrowskiej Królikowskiej wiadomo stosunkowo niewiele, ponieważ kobieta stara się chronić prywatność najbliższych jej osób. Wyjątek robi jedynie dla swojej mamy Elżbiety, która czasem pojawia się na zdjęciach na profilu autorki. Wiadomo, że matka aktorki przyszła na świat w 1941 roku.

 

Małgorzata Ostrowska Królikowska – życie prywatne. Kto jest jej mężem/partnerem?

Małgorzata Ostrowska Królikowska miała bardzo udane życie prywatne i przez wiele lat tworzyła zgodne, szczęśliwe i udane małżeństwo z Pawłem Królikowskim. Niestety, mężczyzna zmarł 27 lutego 2020 roku. 

 

Małgorzata Ostrowska Królikowska – dzieci 

Wiele osób, które śledzą karierę Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej jest równie ciekawych życia prywatnego aktorka. W sieci często pojawiają się zapytania czy ma ona dzieci. Odpowiedź brzmi tak – aktorka jest matką 5 dzieci. Jej najstarszym dzieckiem jest Antoni, urodzony w 1989 roku. Antoni również wybrał ścieżkę artystyczną i jest aktorem. Kolejnym synem jest Jan, który przyszedł na świat w 1992 roku. Jan założył rodzinę i ma syna o imieniu Józio, dzięki czemu Małgorzata została babcią. Julia, urodzona w 1999 roku, jest studentką medycyny. Marcelina, która przyszła na świat w 2002 roku, kończy liceum. Najmłodszym dzieckiem Małgorzaty jest Ksawery, urodzony w 2007 roku, który obecnie uczy się w szkole muzycznej gry na pianinie. Co więcej, Małgorzata Ostrowska-Królikowska doczekała się również trójki wnuków. 

Małgorzata Ostrowska Królikowska – Facebook i Instagram

W obecnych czasach wiele aktorek decyduje się na to, by prowadzić swoją działalność w internecie. Małgorzata Ostrowska Królikowska również należy do tego grona jednakże aktywna jest wyłącznie na Instagramie. Jej konto @malgorzata_ok obserwowane jest przez 108 tys osób.